• Plan pracy „Szkoła promująca zdrowie”

• Kontynuujemy działania zmierzające do ponownego uzyskania Certyfikatu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Chcemy w sposób świadomy i wszechstronny wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania wyborów dla poprawy własnego zdrowia oraz tworzenia zdrowego i bezpiecznego środowiska. Chcemy wychować ucznia świadomego, który stanie się w przyszłości obywatelem dbającym o potrzeby innych, aktywnie włączającym się w działania na rzecz poprawy jakości i stylu życia. Chcemy, aby nasi uczniowie nauczyli się dbać o siebie i swoje środowisko oraz potrafili ciekawie spędzać czas wolny w zgodzie z przyrodą.

• Realizacja planu

• Zdrowie psychiczne

• Szkoła Promująca Zdrowie w tym roku szkolnym skupiała się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale również na psychicznym. Chcieliśmy zadbać o świadomość naszych uczniów, że są wystarczający tacy jacy są naprawdę. Wszystkie emocje, które odczuwamy są ważne. Prezentowane obrazki i zdania motywujące zostały udostępnione za zgodą autora - Obrazki miłe. Obrazki zawieszone na drzwiach cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Galeria zdjęć ►

• Pierwsza pomoc - ja to wiem!

• Uczniowie podczas lekcji pierwsza pomoc
        • W ramach Szkoły Promującej Zdrowie odbyły się w naszej szkole zajęcia "Pierwsza pomoc - ja to wiem!". Nauczyciele rozmawiali z dziećmi jak reagować w sytuacji zagrożenia oraz jak wzywać pomoc, a także jak udzielić pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w ćwiczeniach.

• Dień Wody

• Uczniowie podczas lekcji pierwsza pomoc
        • Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celem tego święta jest przypominanie mieszkańcom naszej planety, jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. W naszej szkole dzieci starsze i młodsze bardzo chętnie piją wodę z naszego „źródełka”.