• Egzamin ósmoklasisty - informacje wstępne

• Uczniów klasy VIII oraz rodziców prosimy o zapoznanie się zamieszczonymi informacjami/dokumentami dotyczącymi organizacji i przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024.

Ważne terminy:

• do 02.10.2023 rodzice składają wniosek – deklarację do dyrektora szkoły o wyborze języka nowożytnego na egzamin ( angielski lub niemiecki);
          • do 16.10.2023 należy złożyć opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej na podstawie której zostaną ustalone dostosowania form i warunków przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty (nie dotyczy to uczniów, których opinie są już dostarczone do szkoły).
          • do 21.11.2023 dyrektor szkoły wychowawca w porozumieniu z pedagogiem informuje na piśmie (załącznik 4b w Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązującej w roku szkolnym 2023/2024) rodziców ucznia o wskazanych sposobach dostosowania warunków lub formy przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych tego ucznia.
          • do 24.11.2023 rodzice zobowiązani są do podpisania w szkole oświadczenie o korzystaniu lub nie korzystaniu ze wskazanych sposobów dostosowania.
          • do 15 marca 2024 r rodzice uczniów obywateli Ukrainy, którzy rozpoczęli kształcenie w kl. VIII szkoły podstawowej po 30 września 2023 r. składają deklarację o przystąpieniu do egzaminu ósmoklasisty.

• Procedura przeprowadzenia i organizacji egzaminu w naszej szkole oraz szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są w poniższych linkach.