Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie
  Jenin, ul. Lipowa 1, 66-450 Bogdaniec
  spjenin@o2.pl
  sekretariat2.spjenin@o2.pl
 • 95 7510039

  dyrektor szkoły - Sławomir Sitasz

Nawigacja

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

RUCH TO ZDROWIE

AKTUALNOŚCI

AKCJA "JABŁKA"

Dbając o zdrowy styl życia społeczności szkolnej nie zapominamy o roli witamin w codziennym odżywianiu. W tym celu zorganizowana została akcja pod nazwą „Jabłka dla każdego, dla małego i dużego.” Każdy uczeń, rodzic i pracownik szkoły mógł częstować się taką ilością jabłek, jaką był w stanie unieść. /B. Zielińska/

GALERIA ----> KLIK

CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

10 grudnia 2015 roku w Zawadzie koło Zielonej Góry wręczono certyfikaty placówkom oświatowym z województwa lubuskiego, które wyróżniają się w czynnej promocji zdrowego trybu życia wśród społeczności szkolnej i lokalnej. Certyfikat taki przyznawany jest co trzy lata. W tym roku nasza szkoła po raz drugi otrzymała Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. /B. Zielińska/

LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO

4 grudnia 2015 roku w ramach Promocji Zdrowego Trybu Życia w naszej szkole gościem był Sebastian Wierzbicki koordynator projektu Kids Atletics-Lekkoatletyka dla każdego. Oj działo się! Tam gdzie ruch, dobra zabawa i rywalizacja musi być głośno. Uśmiechnięte dzieci biegające po sali gimnastycznej, biorące udział w kolejnych konkurencjach, a to wszystko za sprawą zawodów w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego. Wiele emocji, a na koniec pamiątkowe medale i dyplomy dla każdego ucznia i wychowawcy. Entuzjazm udzieł się nie tylko dzieciom ale również nauczycielom. /A. Rogulska/

GALERIA ----> KLIK

ŚNIADANIE DAJE MOC

6 listopada 2015r. nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Uczniowie wszystkich klas i dzieci z oddziału zerowego przygotowały pyszne i zdrowe posiłki, którymi należy rozpoczynać każdy dzień. Rzeczywiście przygotowane potrawy robiły wrażenie, a doznania smakowe były niezapomniane. Szczególnym "powodzenien" cieszyła się zapiekana dynia przygotowana przez klasę szóstą. Również kanapki ze śledziem przygotowane przez dzieci z oddziału zerowego były dużym zaskoczeniem. Cieszy jednak fakt, że nasi milusińscy chętniej sięgają po warzywa owoce i ciekawie łączą smaki.

Tekst: Beata Zielińska

GALERIA ---> KLIK

WIZYTA SIATKARZA KRZYSZTOFA KOCIKA W NASZEJ SZKOLE

20 października 2015r.

GALERIA ---> KLIK

PIKNIK KLASY IIA

25.09.2015 w piątek uczniowie klasy II a z wychowawczynią Aliną Sobczyńską i rodzicami uczestniczyli w pikniku z okazji Dnia Chłopaka przy sali wiejskiej w Łupowie. Podczas pobytu uczniowie integrowali się i odpoczywali w sposób aktywny. Pani Ania zorganizowała zawody sportowe, podczas których dzieci wspaniale się bawiły, a rodzice przygotowali wspólny poczęstunek. Świeciło piękne słoneczko, chłopcy otrzymali prezenty. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni.

BIEG PO UŚMIECH SŁOŃCA

21 września 2015r.

Szósty "Bieg po uśmiech słońca" przechodzi do historii. W tegorocznej imprezie udział wzieli uczniowie naszej szkoły. Jak co roku "Bieg po uśmiech słońca" miał charakter sportowy ze wspaniałą atmosferą oraz okazją do wspólnego spędzenia czasu z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Rywalizację sportową rozpoczeli najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaś zmagania sportowe zakończyli uczniowie klas piątych i szóstych. Na zwycięzców czekały pamiątkowe medale i dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy!

GALERIA

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek, 12 czerwca oddziały przedszkolne A i B wzięły udział w II Gminnej Spartakiadzie Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Bogdaniec Pani Krystyny Pławskiej.

Podczas spartakiady uczniowie musieli wykazać się w pięciu konkurencjach sprawnością fizyczną i koncentracją. Dodatkowo uczestniczy mieli za zadanie przygotować okrzyk, taniec oraz plakat.

Osoby nie biorące udziału w zawodach sportowych dzielnie kibicowały zawodnikom oraz fantastycznie bawiły się z wodzirejem. Zawody zastaną  dobrze zapamiętane przez przedszkolaków, ponieważ nie było wygranych, ani przegranych. Liczyła się tylko dobra zabawa.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali złote medale, każdy oddział dostał puchar dyplom oraz nagrody rzeczow

GALERIA ---> klik

RAJD ROWEROWY

Nadszedł czas zaplanowanego wcześniej rajdu rowerowego klasy II. 30 maja razem z wychowawczynią i rodzicami wyruszyliśmy o godzinie 10.00 spod szkoły. Każdy zaopatrzony był w kamizelki odblaskowe i kaski. Trasa rowerowa biegła od szkoły w Jeninie,- Bogdaniec (muzeum),- Stanowice, -Racław. -wspólne ognisko w lesniczówce w Jeninie. Mimo wietrznej pogody wszystkim dopisywał wspaniały humor. Nasza trasa, którą pokonalismy wynosiła około 18 km. W Bogdańcu mielismy okazję zwiedzić pomieszczenia w których eksponowano dawne maszyny rolnicze, pojazdy, sprzęt gospodarstwa domowego. Kiedy dojechaliśmy do leśniczówki zastaliśmy ognisko, które wcześniej przygotowali rodzice. Dopisał wszystkim apetyt. Po ognisku, wspólnych zabawach udalismy się pod szkołę. Ten rajd na długo pozostanie w pamięci drugoklasistów.

 

GALERIA-->klik

ŻYJMY ZDROWO

01.06.2015 obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka i tej okazji uczniowie klasy Ib otrzymali dość nietypowy prezent. Ponieważ nasza szkoła jest szkołą promującą zdrowie, przygotowano dla nich owocowe i warzywne przekąski. Szybciutko znikały one z talerzy i pozwoliły nabrać siły przed czekającymi na uczniów zmaganiami sportowymi.

WSZYSTKIEGO NAJZDROWSZEGO!!!!

GALERIA--->KLIK

DZIEŃ DZIECKA, DZIEŃ SPORTU

GALERIA ---> klik

 

NA STRAGANIE...

28 maja 2015r oddział przedszkolny B wraz z p. Agnieszka Głowacką i p. Aleksandrą Jaworską wybrał się spacerowym krokiem na stragan warzywno-owocowy. Na straganie dzieci miały możliwość poznania i rozpoznawania różnorodnych warzyw i owoców. Niektóre z nich były mniej znane dzieciom np. szparagi, cukinia, kabaczek. W nagrodę za wytrwałość, każde dziecko otrzymało piękne, soczyste jabłko. To nie koniec niespodzianek, po zakupach dzieci udały się do altany przy sali wiejskiej w Łupowie, gdzie mogły odpocząć, zjeść jabłka i podziwiać wiejskie podwórka, po których biegały: gęsi, kaczki, kury, bażanty i indyki. Po spacerze pełnym niespodzianek oddział przedszkolny wrócił do szkoły na dalszy ciąg zajęć.

GALERIA ----> klik

WYCIECZKA ROWEROWA KL. III

4.10. 2014r.

 

WARZYWNE CUDAKI

26.05.2014r. uczniowie klasy II wykonali „warzywne cudaki”. Śmiechu było co nie miara, ponieważ powstały naprawdę cudaczne warzywne stworki. Rozmawialiśmy o witaminach oraz ich pozytywnym wpływie na organizm człowieka.

Galeria-->klik

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH - SCENKA

FILMIK-->KLIK

WYNIKI ANKIETY "BADANIE ŚWIADOMOŚCI ORAZ NAWYKÓW
ZDROWEGO ODŻYWIANIA SIĘ I ZDROWEGO
TRYBU ŻYCIA UCZNIÓW KLAS IV-VI SZKOŁY
PODSTAWOWEJ IM. WŁODZIMIERZA KORSAKA W JENINIE"

Wyniki_ankiety_w_SP_w_Jeninie.pdf

 

ŚNIADANIE DAJE MOC

GALERIA -->klik

WYCIECZKA ROWEROWA KLASY II

GALERIA-->klik

 

ZERÓWIAKI WYCISNĘLI SOKI

26 września uczniowie z oddziału przedszkolnego B wraz z wychowawczynią p. Iloną Dziaduk oraz p. Agnieszką Głowacką nauczyły się korzystać z sokowirówki i  wykonały sok z przyniesionych wcześniej marchewek i jabłek. Takie inicjatywy mają na celu kształcenie u najmłodszych uczniów postaw prozdrowotnych oraz zachęcenie do zdrowego odżywiania. Sok uczniom bardzo smakował i uznały one, że również w domu chętnie piłyby zdrowy sok bez konserwantów, cukrów  i sztucznych barwników.

 

GALERIA--->klik

Kontakt

Koordynator: Beata Zielińska
Sala: nr 12

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie
  Jenin, ul. Lipowa 1, 66-450 Bogdaniec
  spjenin@o2.pl
  sekretariat2.spjenin@o2.pl
 • 95 7510039

  dyrektor szkoły - Sławomir Sitasz

Galeria zdjęć