• Narodowe Czytanie 2022

• Uczniowie naszej szkoły wzieli udział w 11 edycji akcji "Narodowe Czytanie 2022". Tegoroczną lekturą były opublikowane przed dwustu laty w Wilnie Ballady i romanse Adama Mickiewicza – tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej.
        • Akcja humanitarna ”Wyślij pączka do Afryki”

• Z radością informujemy, że po rocznej przerwie, w tym roku już po raz piąty, włączymy się do akcji "Wyślij pączka do Afryki"!  W Tłusty Czwartek (24.02) zapraszamy wszystkich chętnych na słodki kiermasz, który będzie zlokalizowany na dolnym korytarzu szkoły.
        • Akcja Fundacji Mam Marzenia „Dzień Pluszowego Misia”

• 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do akcji organizowanej przez Fundację Mam Marzenie, której celem była zbiórka pluszaków, gier, puzzli i materiałów plastycznych dla chorych dzieci.
        • Akcja „Opatrunek na Ratunek”

• We wrześniu, we współpracy z Fundacją pomocy humanitarnej „Redemptoris Missio” w Poznaniu, zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję „Opatrunek na Ratunek”.
        • Międzyświetlicowe podróże

• W roku szkolnym 2021/2022 dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie biorą udział w wymianie pocztówkowej „Międzyświetlicowe podróże”. Od października do maja, w każdym  z tych miesięcy przesyłane będą materiały dotyczące naszej szkoły oraz okolicy. Natomiast my otrzymamy przesyłkę z innej szkoły.

• Sprzątanie świata - Polska

• Hasłem tegorocznej akcji „Sprzątanie świata - Polska” jest „Myślę, więc nie śmiecę”. To parafraza słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito, ergo sum”.  Hasło to daje bardzo sugestywne przesłania: nie chodzi o to, żeby sprzątać, ale przede wszystkim NIE ŚMIECIĆ  i odpowiednio SEGREGOWAĆ ODPADY. Wiedzę tę warto wziąć sobie do serca i przekazywać innym.

• Narodowe Czytanie 2021

•

Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania. W trudnym czasie pandemii, z zachowaniem wszelkich koniecznych zasad bezpieczeństwa, wspólne czytanie utworu odbyło się w piątek 3 września 2021 roku.

• Udział w programie PAH - Godziny Wychowawcze ze Światem

• W upływającym już roku szkolnym 2020/2021 klasy: 4 i 8 brały udział w programie „Godziny Wychowawcze ze Światem” organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną. Program powstał w odpowiedzi na potrzebę prowadzenia atrakcyjnych zajęć wychowawczych oraz kształtowanie postaw (m.in. empatii, otwartości i osobistego zaangażowania) i umiejętności (m.in. współpracy).
        • Akcja „Razem na Święta”

• Organizatorem akcji "Razem na Święta" jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Samorząd Uczniowski naszej szkoły, mimo ograniczeń wynikających z nauki zdalnej, czynnie włączył się do akcji.
        • CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

• Uczniowie klasy I rozpoczynają przygodę w międzynarodowym projekcie edukacyjnym dla klas I - III "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki". Tegoroczna, II już edycja tego projektu, poświęcona jest EKOlogii.
        • Narodowe Czytanie 2020

• Nasza szkoła wzięła udział w dziewiątej już odsłonie „Narodowego Czytania”.  Akcja ta zorganizowana jest pod patronatem pary prezydenckiej.