Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 27 czerwca br. o godz. 830
Po pracowitym roku szkolnym 2013/2014 w dniu 17 czerwca, klasa I wraz z oddziałem przedszkolnym 0A, pojechała do Gofika w Gorzowie. Wszystkim dopisywał humor. Na dzieci czekało wiele atrakcji, między innymi: tory orzeszkód, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, dmuchane zamki, zabawki, gry sprawnościowe, samochody. Dziewczynki mogły potańczyć na prawdziwej scenie oraz zaśpiewać piosenki. BARDZO zmęczeni ale pełni wrażeń, uśmiechnięci długo wspominali ten dzień.
12 czerwca 2014r. skromne progi naszej szkoły zgromadziły ważnych gości – naszych rodziców. To właśnie z okazji Ich święta przygotowaliśmy uroczystość pt. „Tak to leciało”. Celem owego wydarzenia było podziękowanie rodzicom za ich miłość i poświęcenie oraz zaprezentowanie tego wszystkiego nad czym pracowaliśmy przez cały rok. Szanownych gości przywitała pani dyrektor – Anna Świętek, która zaprosiła wszystkich na inscenizację teatralną bajki pt. „Brzydkie kaczątko”. Aktorzy ze Szkolnego Koła Teatralnego w przepięknych strojach zaprezentowali wzruszającą historię łabędziego pisklęcia, które wykluło się w kaczym gnieździe. Następnie przedszkolaki oraz kolejne oddziały klasowe śpiewały i deklamowały wiersze swoim ukochanym mamusiom i tatusiom. Rodzice mogli również wysłuchać piosenek oraz wierszy w wykonaniu naszych laureatów, którzy zdobyli wysokie lokaty w konkursach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Klasy starsze pokusiły się o zaprezentowanie układów tanecznych stworzonych przez siebie. Klasa IV zatańczyła i zaśpiewała do piosenki ”Tak smakuje życie” zespołu Enej. Klasa VI wybrała zaś utwór Shakiry „Dare La La La”. Piątoklasiści przedstawili historię poznania mamy i taty, a następnie zagrali znaną wszystkim piosenkę „Rudy się żeni”. Ponieważ jesteśmy szkołą promującą zdrowie, na naszej uroczystości nie mogło zabraknąć scenki przedstawiającej skutki złego odżywiania się. Na koniec szkolny zespół taneczny „Syndrom” pod czujnym okiem p. Rogulskiej zatańczył profesjonalnie Rock’N’Rolla. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi goście miło spędzili czwartkowe popołudnie.
11 czerwca 2014r. odbyło się w naszej szkole Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. W trakcie dzisięciu miesiący nauki nasi najmłodsi uczniowie poznali wszystkie literki i opanowali niezykle cenną umiejętność - czytanie. Potwierdzili to w trakcie uroczystości przygotowanej przez uczniów klasy III pod kierunkiem pani Aliny Sobczyńskiej oraz pani Agnieszki Gowackiej, rozwiązując krzyżówkę czytelniczą, dopasowując tytuły baśni do ilustracji, odgadując zagadki. Dzięki pani Anecie Bandur pięknie wyrecytowali całe abecadło, wykazali się znajomością zasad zachowania w bibliotece oraz dbania o książki. Na koniec złożyli przyrzeczenie czytelnika oraz zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej w Jeninie. Od teraz mogą swobodnie korzystać z naszej biblioteki, samodzielnie czytać wiersze, bajki, baśnie, legendy... i przenosić się w wyobraźni w cudowny świat przygód, magii i niezapomnianych historii. Na uroczystości obecna była pani Monika Wilk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogdańcu, która po przedstawienu zaprosiła uczniów klasy I i III do swojej placówki. Tam nasi najmłodsi dowiedzieli się jaka jest różnica między biblioteką szkolną a publiczną, zwiedzili bibliotekę, poznali jej księgozbiór i dowidzieli się co trzeba zrobić, aby móc wypożyczać tam książki. Ponadto poznali nowinki techniczne: e-booki i audiobooki, a na koniec zostali obdarowani słodkościami.
Wszystkim czytelnikom życzymy cudownych chwil z książką. Zapraszamy do biblioteki.
10 czerwca 2014r. odbył się już po raz siódmy Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie „Bogdaniec - Moja Mała Ojczyzna”. Tym razem miejscem spotkania uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów była Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu. Uroczystość rozpoczęło wystąpienie pani Wójt - Krystyny Pławskiej, która serdecznym słowem przywitała wszystkich zebranych, a piszącym życzyła powodzenia. Testy dla obu grup wiekowych przygotował pan Eugeniusz Cytlak – przewodniczący Uniwersytetu III wieku w Bogdańcu, historyk - pasjonat naszej małej ojczyzny. Poziom pytań był bardzo trudny, dlatego uczestnicy konkursu musieli się wykazać ogromem wiedzy o naszym regionie. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kamińska, Wiktoria Nachowiak, Janusz Listowski i Wiktor Nowacki. Po 30 minutowym teście indywidualnym, drużyny z poszczególnych szkół musiały rozwiązać rebusy. Liczyła się nie tylko bystrość, ale i szybkość wykonania zadania. Po zaciętej rywalizacji z uśmiechem na twarzy możemy pochwalić się zdobyciem drugiego miejsca w gminie, zaś Janusz Listowski osiągnął również taka sama lokatę w kategorii indywidualnej. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu
W piątek, 6 czerwca oddziały przedszkolne A i B wzięły udział w I Gminnej Spartakiadzie Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Bogdaniec pani Krystyny Pławskiej.
Podczas zawodów uczniowie musieli wykazać się w ośmiu konkurencjach sprawnością fizyczną. W przerwach między zmaganiami kolejne oddziały przedszkolne zaprezentowały swój okrzyk oraz taniec.
Zawody zastaną dobrze zapamiętane przez przedszkolaków, ponieważ nie było wygranych, ani przegranych. Liczyła się tylko dobra zabawa.
Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali medale, każdy oddział dostał dyplom oraz nagrody rzeczowe.
W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klasy I walczyli o tytuł "Mistrza Matematyki". Systematycznie w ciągu roku odbywały się minutówki na których dzieci musiały wykazać się poprawnością wykonania działań oraz szybkością. A oto wyniki:
I miejsce - Alicja Jastrzębska
II miejsce - Oliwia Krzyżyńska
III miejsce - Zuzanna Grzyb
Gratulacje dla zwycięzców.
6 czerwca odbyła się integracyjna wycieczka do Świnoujścia Szkolnych Kół Ligi Ochrony Przyrody z Jenina i Bogdańca.
W programie było:zwiedzanie miasta z przewodnikiem:
- rejs Wodniczką( obserwowaliśmy ptaki: rybitwy, kormorany, czaple, kaczki, a nawet orły bieliki)
- Muzeum Rybołówstwa Morskiego i wystawa raf koralowych- Latarnia morska
- Fort Gerharda (tu na własnej skórze dowiedzieliśmy się co to jest musztra)
2 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka i Sportu. Zawody zaczęły się już od godzinny 8.00 rano i swoje zmagania sportowe jako pierwsze zaczęły klasy I- III rozgrywając turniej w ,, Dwa Ognie. Turniej wygrała klasa II- Pani Beaty Zielińskiej. Piętnaście minut później oddziały przedszkolne rozpoczęły zmagania w wyścigach rzędów- dzielnie walczyły ale zwycięzca a mógł być tylko jeden- wygrały przedszkolaki z grupy 0 ,, A” pod nadzorem Pani Jolanty Mierzwy. O godzinie 9.00 klasy IV- VI rozpoczęły konkurs na najlepszy układ taneczny. Wcześniej nastąpiło losowanie utworów muzycznych, które klasy słyszały tylko raz i maiły 40 minut na stworzenie tańca wraz z wychowawcami. Oceniana była pomysłowość, zaangażowanie oraz estetyka tańca. Wszystkie te kryteria spełnia klasa V- wraz z wychowawcą Agatą Pielechą tym samym wygrywając. Na koniec Dnia Sportu odbył się konkurs ZUMBY , w którym został wyłoniony najlepszy uczestnik i uczestniczka zajęć. Najlepszym okazał się Patryk Krzeszewski z klasy VI a najlepszą uczestniczką Weronika Lewandowska klasa II.
2 czerwca odwiedził naszą szkołę specjalny gość- junior Stali Gorzów- Adrian Cyfer. Uświetnił on swoją obecnością Dzień Dziecka i Sportu. O tym żużlowcu było w ostatnim czasie głośno, ponieważ Szkoła Podstawowa w Jeninie czynnie włączyła się w akcję „Silnik dla Adriana”, która miała na celu zebranie funduszy na sprzęt młodego żużlowca.
Podczas spotkania była możliwość zadania pytania, otrzymania autografu, zrobienia zdjęcia.
Uczniowie oraz sam gość byli bardzo zadowoleni z przebiegu odwiedzin.
Zapraszamy ponownie i życzymy wielu sukcesów!!!
26 maja uczniowie oddziału 0 „B” zrelaksowali się na pikniku, który odbył na trawce, obok boiska. Dzieci miały okazję odpocząć na kocykach, pooglądać chmury, a potem pobawić się piłkami. Poobierane owoce i warzywa służyły jako zdrowa przekąska, po którą zerówkowicze często sięgali. Uczniowie mogli w przyjemny, zdrowy i radosny sposób spędzić czas na świeżym powietrzu.
21 maja to w historii naszej szkoły bardzo ważna data – Dzień Patrona. To już 26 lat jak nadano jej imię Włodzimierza Korsaka. Co roku uroczyście świętujemy ten fakt, gdyż mamy wyjątkowego patrona - przyrodnika - miłośnika ziemi lubuskiej, myśliwego, literata, malarza-rysownika, działacza na polu życia kulturalnego i społecznego.
W tym roku samorząd szkolny przygotował apel. Przez chwilę znaleźliśmy się na leśnej polanie, przy ognisku i szumiących kniejach. Tam usłyszeliśmy jak nasi koledzy rozmawiali o Włodzimierzu Korsaku. Był człowiekiem wielkiego serca. Uwielbiał dzieci i młodzież. Na wspólnych spotkaniach zaszczepiał w nich miłość do przyrody. Nasi uczniowie też wiedzą, że ochrona środowiska jest podstawowym obowiązkiem współczesnego człowieka. Z tego też powodu przygotowali wspaniałe hasła nawołujące, aby dbać o środowisko. Wystąpienie to spowodowało, że każdy z nas zrobił sobie rachunek sumienia i jeśli do tej pory nie dbał o środowisko, teraz to się na pewno zmieni.
Apel zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor – Anny Świętek, która ogłosiła rozstrzygniecie konkursów o Naszym Patronie. Oto wyniki:
Konkurs indywidualny ze znajomości wiedzy o życiu i twórczości Włodzimierza Korsaka:
I miejsce: ex aequo Natalia Kamińska (kl. V) i Miłosz Bartosik (kl. VI)
II miejsce: Roksana Czarnecka (kl. IV)
III miejsce: Dominika Marciszewska (kl. VI)
Konkurs klasowy – projekt o Włodzimierzu Korsaku:
Kategoria klas I-III
I miejsce: ex aequo klasa I, klasa II i klasa III
Kategoria klas IV-VI
I miejsce: klasa V
II miejsce: klasa IV
III miejsce: klasa VI
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
16 maja 2014r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w obchodach 50. lecia Koła Łowieckiego Knieja – Lubociesz, z którym współpracuje nasza szkoła. Cała uroczystość odbyła się w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. Na uroczystości tej Koło Łowieckie zostało uhonorowane najwyższym odznaczeniem łowieckim Złom przyznawanym przez Polski Związek Łowiecki. Członkom koła gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz przyrody i ochrony zwierzyny leśnej.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Lipiec 2020
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Styczeń 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Lipiec 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Listopad 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Sierpień 2018
- Lipiec 2018
- Czerwiec 2018
- Maj 2018
- Kwiecień 2018
- Marzec 2018
- Luty 2018
- Styczeń 2018
- Grudzień 2017
- Listopad 2017
- Październik 2017
- Wrzesień 2017
- Sierpień 2017
- Czerwiec 2017
- Maj 2017
- Kwiecień 2017
- Marzec 2017
- Luty 2017
- Styczeń 2017
- Grudzień 2016
- Listopad 2016
- Październik 2016
- Wrzesień 2016
- Lipiec 2016
- Czerwiec 2016
- Maj 2016
- Kwiecień 2016
- Marzec 2016
- Luty 2016
- Styczeń 2016
- Grudzień 2015
- Listopad 2015
- Październik 2015
- Wrzesień 2015
- Sierpień 2015
- Czerwiec 2015
- Maj 2015
- Kwiecień 2015
- Marzec 2015
- Luty 2015
- Styczeń 2015
- Grudzień 2014
- Listopad 2014
- Październik 2014
- Wrzesień 2014
- Lipiec 2014
- Czerwiec 2014
- Maj 2014
- Kwiecień 2014
- Marzec 2014
- Luty 2014
- Styczeń 2014
- Grudzień 2013
- Listopad 2013
- Październik 2013
- Wrzesień 2013
- Wszystkie