Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie
  Jenin, ul. Lipowa 1, 66-450 Bogdaniec
  spjenin@o2.pl
  sekretariat2.spjenin@o2.pl
 • 95 7510039

  dyrektor szkoły - Sławomir Sitasz

Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • MIĘDZYSZKOLNA GRYWALIZACJA „Patriotyzm nie jest nam obcy”

   Dnia 13 listopada 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 10 w Gorzowie Wielkopolskim rozegrana została MIĘDZYSZKOLNA GRYWALIZACJA „Patriotyzm nie jest nam obcy” w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość” (Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021).

  Grywalizacja realizowana była pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów ze szkół podstawowych powiatu gorzowskiego.  Sześcioosobowe drużyny składające się z reprezentantów klas czwartych, piątych i szóstych zmagały się na sześciu stanowiskach rozmieszczonych na terenie szkoły. Dziewczyny m.in. musiały znaleźć i odczytać QR kody, wykonać plakat, rozwiązać zagadki i rebusy, zaśpiewać hymn, a ostatecznie sprawdzić zdobytą wiedzę. Podsumowaniem zmagań i ostatnią możliwością zdobycia punktów, było rozwiązanie quizu przygotowanego specjalnie na tą okazję w aplikacji Quizizz. Drużyny odpowiadały na pytania online i niezwłocznie po zakończeniu  zadania poznaliśmy ostateczne wyniki całej grywalizacji.

  Drużyna naszej szkoły w składzie:
  Hanna Klisiewicz klasa 4a
  Julia Pakos klasa 4b
  Maja Kulczyńska klasa 5a
  Emilia Kozłowska klasa 5b
  Maria Dąbrowska klasa 6
  Marta Wajda klasa 6
  zajęła IV miejsce, choć do miejsca trzeciego zabrakło im tylko 2 punktów.

  Dziewczynom bardzo podobała się forma konkursu, były zaangażowane w wykonywanie poszczególnych zadań i świetnie ze sobą współpracowały.

  Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. /A. Kielar/

  GALERIA

 • Apel z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

  #RekordDlaNiepodleglej
  #KIEDYMYŻYJEMY

  GALERIA

  HYMN POLSKI

   

 • Zebranie z rodzicami

  UWAGA.

  • 15 listopada 2018r. (czwartek) o godz. 16:30 odbędą się spotkania z wychowawcami klas 0 - II, IV - VII.
  • Rodziców uczniów klasy VIII zapraszamy na spotkanie  o godz. 16:00, 
  • Rodziców uczniów klasy III zapraszamy na spotkanie o godz. 17:15, 

  Klasa

  Nr gabinetu

  Wychowawcy klasy

  0

  19 (parter)

  Bukowska M.

  I

  12 (parter)

  Zielińska B.

  II

  13 (parter)

  Sobczyńska A.

  III

  11 (parter)

  Pilarczyk A.

  IV a

  40 (piętro)

  Dybza A.

  IV b

  36 (piętro)

  Pilarczyk A.

  V a

  37 (piętro)

  Jach M.

  V b

  10 (-1)

  Matkowska – Rewers Z.

  VI

  35 (piętro)

  Kielar A.

  VII

  39 (piętro)

  Mielcarek P.

  VIII

  38 (piętro)

  Świętek A.

 • Dzień zielony

  6.11.2018

  GALERIA

 • Żółty dzień

  31.10.2018

  GALERIA

 • "Znajdź świętego"

  W środę, 31 października chętni uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w grze "Znajdź świętego". Gra polegała na odnalezieniu i zeskanowaniu odpowiednią aplikacją, rozmieszczonych na szkolnych korytarzach 20. kodów QR. Pod każdym kodem ukryta była grafika przedstawiająca świętych lub błogosławionych. Uczniowie mieli za zadanie nie tylko odnaleźć i odczytać kody, ale również zapisać na kartce imiona i nazwiska odnalezionych świętych lub pobrać grafikę ze zdjęciem na telefon. W grze udział wzięło 25. uczniów. Najszybciej  z zadaniem poradziły sobie dwa duety: Karina G. i Weronika L. z kl. VII oraz Oliwia G. i Zuzanna G. z kl. VI.  W kategorii indywidualnej najszybszy był Jakub P. i Cezary F. z kl. VI. Gratuluję. /A. Kielar/

 • Warsztaty robienia kotylionów

  30.10.2018

  GALERIA

 • Turniej w dwa ognie

  29.10.2018

  GALERIA

 • XV PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

  Wiktoria z kl. Va, Zuzia z kl. VI i dwie Weroniki z kl. VII reprezentowały naszą szkołę podczas XV Gminnego Przeglądu Piosenki Religijnej, który odbył się 17 października w Szkole Podstawowej w Lubczynie. Przegląd ropoczęła msza święta w pobliskim kosciele, następnie wszyscy przeszli do szkoły, gdzie nastapiły prezentacje wokalne uczniów z terenu naszej gminy. Dziewczyny dały z siebie wszystko, a za swoje występy oprócz gromkich braw otrzymały od organizatorów pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Gratulujemy! /A. Kielar/

  GALERIA

  FILM

 • Kolorowe dni-czerwony

  W bieżącym roku szkolnym także będą organizowane „Kolorowe dni”. Raz w miesiącu, czasami dwa razy wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły przychodzą ubrani w ustalony wcześniej kolor. Gospodarz danego koloru (dana klasa) przygotowuje plakat z informacjami na temat właściwości odżywczych i witamin, jakie zawierają warzywa i owoce w danym kolorze oraz stoisko-stragan z warzywami i owocami w danym kolorze.  Dodatkowo będzie prowadzony ranking najlepiej przebranej klasy tzn. za każdym razem w każdej klasie będą liczeni uczniowie, którzy mają strój w danym kolorze. Na koniec roku szkolnego dla najliczniej ubieranej klasy czeka nagroda niespodzianka.
  10 października dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią p. Martą Bukowską przygotowały „Dzień Czerwony”. /A.Pilarczyk/

  GALERIA

 • Noc filmowa IVB

  Noc z 28/29 października uczniowie kl IVb spędzili w szkole na nocnym seansie filmów.  Wspólne nocowanie rozpoczęło się o godz. 19.00 w piątek a zakończyło w sobotę o 9.00 rano. Głównym celem nocy filmowej było obejrzenie produkcji filmowych zaproponowanych przez dzieci. Noc filmowa była świetną okazją do integracji grupy oraz miłego spędzania czasu.
  Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień. Jeszcze przed zakończeniem nocowania dzieci domagały się kolejnej takiej przygody. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji nocy filmowe Pani Sylwii Olesiak.
  /A.Pilarczyk/

  GALERIA

 • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

  Dzień Chłopaka to wyjątkowe święto w naszej szkole. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę dla kl. IV-VIII. Przy rytmach muzyki uczniowie mieli okazję potańczyć. Tego dnia nie mogło także zabraknąć wyborów na Mistera Szkoły Podstawowej w Jeninie. Z każdej klasy dziewczęta wytypowały kandydata do tytułu Mistera.. Na kandydatów czekały konkurencje, które zadecydują o tym, który z kawalerów zasługuje na odznaczenie. Pierwsza runda dotyczyła wykonania fryzury wieczorowej przez chłopców, następnie był quiz, a na sam koniec taniec. Po zawziętej walce Misterem Szkoły Podstawowej w Jeninie został – Kajetan Arkit. Po wyczerpujących zabawach niestety czas dyskoteki dobiegł końca i uczniowie rozeszli się do domów. 

  /A. Pilarczyk/

  GALERIA

 • Wyjazd do kina na film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

  Wyjazd do kina na film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

  „My nie błagamy o wolność, my o nią walczymy"

  Witold Urbanowicz, dowódca Dywizjonu 303

  W środę 26 września uczniowie klasy VI, VII i VIII wraz opiekunami, wybrali się do kina „Helios” w Gorzowie Wlkp. na film o historycznym Dywizjonie 303. Film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera i wiernie oddał realia tamtych czasów. Na ekranie mogliśmy zobaczyć znanych polskich aktorów m.in. Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego czy Jana Wieczorkowskiego, którzy wcielili się w role wspaniałych polskich pilotów, początkowo niedocenianych i wyśmiewanych. Polscy lotnicy w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych w bitwie o Anglię. Dobra gra aktorska oraz efekty specjalne sprawiły, iż była to wspaniała lekcja historii dla wszystkich oglądających. /A. Kielar/

  GALERIA

 • Bieg po uśmiech słońca

  21 września 2018r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się Bieg po Uśmiech Słońca. Brały w nim udział klasy I-VIII oraz oddział przedszkolny. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i wytrwale pokonali wyznaczoną trasę. Zaangażowanie uczestników było bardzo duże. Wygrane osoby, wezmą udział w Gminnych biegach, które odbędą się w Zespole Szkół w Bogdańcu.Wszystkim wygranym gratulujemy i życzymy powodzenia! Do zobaczenia za rok!

  /A.Pilarczyk/

  GALERIA

 • "Królewna Śnieżka"

  21 września uczniowie z koła teatralnego pod kierunkiem p. Beaty Zielińskiej wystawili przed swoimi koleżankami i kolegami bajkę pt. "Królewna Śnieżka".

  GALERIA

 • Dzień Przedszkolaka-przedstawienie

 • Wyjazd do fabryki „FOXY”

  19 września 2018r. klasy II i IVb wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do fabryki produktów higienicznych FOXY. Celem wyjazdu było poznanie etapów produkcji papieru.  W fabryce uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jakie są etapy tworzenia papieru. Grupę oprowadzono po całej fabryce. Każdy z uczestników wycieczki otrzymał prezent w formie wyrobów FOXY. /A. Pilarczyk/

  GALERIA

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie
  Jenin, ul. Lipowa 1, 66-450 Bogdaniec
  spjenin@o2.pl
  sekretariat2.spjenin@o2.pl
 • 95 7510039

  dyrektor szkoły - Sławomir Sitasz

Galeria zdjęć