Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie
  Jenin, ul. Lipowa 1, 66-450 Bogdaniec
  spjenin@o2.pl
  sekretariat2.spjenin@o2.pl
 • 95 7510039

  dyrektor szkoły - Sławomir Sitasz

Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Inspektor danych osobowych

  W Szkole Podstawowej im. Wł. Korsaka w Jeninie, został powołany inspektor ochrony danych Monika Matela, e- mail: inspektor@cbi24.pl

 • Zebranie z rodzicami

  UWAGA.

  • 13 września 2018r. (czwartek) o godz. 16.30 odbędą się spotkania z wychowawcami klas.
  • Ok. godz. 17.45 – 18.00 zapraszamy do świetlicy szkolnej na spotkanie z przedstawicielami oddziałowych rad rodziców, wybranych na rok szkolny 2018/2019.

  Klasa

  Nr gabinetu

  Wychowawcy klasy

  0

  19 (parter)

  Bukowska M.

  I

  12 (parter)

  Zielińska B.

  II

  13 (parter)

  Sobczyńska A.

  III

  11 (parter)

  Olesiak S.

  IV a

  40 (piętro)

  Dybza A.

  IV b

  36 (piętro)

  Pilarczyk A.

  V a

  37 (piętro)

  Jach M.

  V b

  10 (-1)

  Matkowska – Rewers Z.

  VI

  35 (piętro)

  Kielar A.

  VII

  39 (piętro)

  Mielcarek P.

  VIII

  38 (piętro)

  Świętek A.

   

 • Msza św. na rozpoczecie roku szkolnego

  5 września ks. proboszcz Zbigniew Bujanowski odprawił dla naszej społeczności szkolnej mszę świętą, na rozpoczęcie roku szkolnego. Oprawę liturgii przygotowali uczniowie, a śpiew animowała schola "Jenińskie anioły". Na zakończenie ksiądz proboszcz poświęcił uczniom klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego plecaki i przybory szkolne.

  GALERIA

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

  3 września 2018 r.   

  GALERIA

 • Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

 • Zakończenie klas III

  18 czerwca uczniowie klasy IIIa i III b żegnali się z pierwszym etapem edukacyjnym. W ramach zakończenia edukacji wczesnoszkolnej rodzice wraz z wychowawczyniami dzieci przygotowały dyskotekę ze słodkim poczęstunkiem.  Dzieci miło spędziły ze sobą czas, chętnie ze sobą rozmawiali i się bawili. Kiedy nastał czas pożegnania, dzieci nie chciały wracać do domów, tak doskonale się bawiły, że nie chciały kończyć.

  Życzymy wszystkim uczniom klas III wielu sukcesów i wytrwałości w klasie IV.

  /B.Zielińska, A.Pilarczyk/

  GALERIA

 • Uwaga!

  Zapraszamy na zebranie przedstawicieli oddziałowych Rad Oddziałowych dnia  25.06.2018 r., godz. 17:00 (poniedziałek).

 • Wyjazd klasy V do kina

  28 maja na Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Jeninie, w wyniku głosowania, wybrano projekt logo, którym będzie posługiwało się stowarzyszenie. I miejsce wywalczyła praca autorstwa Alicji Jastrzębskiej z klasy V. W ramach nagrody cała klasa Alicji mogła wybrać się do kina, teatru lub na kręgle. Po przeprowadzonym w klasie głosowaniu, uczniowie zdecydowali się na wyjazd do kina, i tak 14 czerwca uczniowie kl. V wraz z wychowawczynią pojechali do kina "Helios" w Gorzowie Wlkp. Ala jako zwyciężczyni, miała możliwość wyboru filmu, jaki obejrzała klasa. Zdecydowała, że będzie to film pt. "Miłość pisana braillem". Jest to wzruszająca historia 12-letniej Marie, dobrej uczennicy i utalentowanej wiolonczeliste, która w wyniku nieuleczalnej choroby traciła wzrok. Rodzice zamierzali przenieść ją do szkoły dla niewidomych, lecz Marie chciała zdać egzamin do szkoły muzycznej. W realizacji planów pomógł jej kolega z klasy Victor. Zaskakujące zakończenie we wszystkich wzbudziło emocje i wzruszenie.  Jeszcze długo po seansie uczniowie dyskutowali na temat obejrzanego filmu.  

  Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły za sfinansowanie naszego wyjazdu. /A. Kielar/

  GALERIA

 • KADET O.K.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Zebranie dla Oddziału Przedszkolnego 2018/2019

  Dnia 18.06.2018r. o godzinie 1600 odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które będą uczęszczały do Oddziału Przedszkolnego w roku 2018/19. Zebranie odbędzie się w sali 40.

 • Wycieczka do Szklarskiej Poręby

  W dniach 11-13 czerwca 2018r. uczniowie klasy II, IIIa, IIIb oraz kilkoro uczniów z klas IV byli na wycieczce w Karkonoszach. Wyjazd był wczesnym rankiem, jednak żaden z uczestników nawet nie myślał o spaniu. Przygoda w Karkonoszach rozpoczęła się od zwiedzania oraz zajęć warsztatowych w Żelaznym Tyglu Walońskim, gdzie uczestnicy mieli możliwość poznania dawnych zawodów oraz wykonania samodzielnie bransoletek bądź ulepienia garnków z gliny. Po miłej wizycie w Tyglu wycieczka wyruszyła pieszo do ośrodka, jednak to nie był zwykły spacer, po drodze mieli okazję podziwiać piękne widoki Karkonoszy, podziwiać przyrodę oraz formy skalne, trasa prowadziła przez Czerwoną Jamę, Złoty Widok, Grób Karkonosza i Chybotek. Drugiego dnia czekała na dzieci największa atrakcja wyjazdu, a mianowicie wyjazd do stolicy Czech, do Pragi, gdzie podziwiali uroki i tradycje pięknego miasta, ważnym punktem tego dnia był zakup pamiątek oraz czeskich słodyczy. Wymęczeni po całodniowym zwiedzaniu Pragi, grupa wróciła do ośrodka, gdzie czekała na nich obiadokolacja. W ostatnim dniu wyjazdu pogoda nie rozpieszczała, od samego rana mżył deszcz, jednak w niczym to nie przeszkodziło, dzieci ze szkoły w Jeninie mieli do osiągnięcia najważniejszy cel wycieczki- zdobycie szczytu Szrenicy!Po drodze dzieci miałay okazję zobaczyć najwyższy wodospad w Sudetach- Wodospad Kamieńczyka. Widoczność ze szczytu była bardzo mała, niestety była duża mgła i nie było widać panoramy Karkonoszy. Niektórzy pokonali swój strach i odważyli się samodzielnie wjechać wyciągiem na Szrenicę. W drodze powrotnej grupa zatrzymała się przy stoisku z oscypkami, gdzie mieli możliwość zakupu pamiątek. Wrażenia i widoki były niezapomniane. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z wyjazdu i już zastanawiają się, gdzie pojadą za rok.

  /A.Pilarczyk/

  GALERIA

 • Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Galileo

  Uczniowie naszej szkoły w marcu wzięli udział w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego Galileo. Otrzymaliśmy wyniki i mamy duży powód do radości, ponieważ uczennica klasy V Oliwia Krzyżyńska została wyróżniona i zajęła 15. miejsce w Polsce!

   

  Serdecznie gratuluję!!!! /I. Dziaduk/

 • Liga Języka Niemieckiego

  Tabela po dziesiątej kolejce Ligi Języka Niemieckiego

  1. Maja Kulczyńska                           97,5

  1. Michał Masny                                            96,75

  3. Emilia Kozłowska                          96,5

  4. Kajetan Arkit                                             95,75

  5. Jagoda Arkit                                              95,5

  6. Marta Wajda                                              78

  7. Patryk Grabowski                          72,5

  8. Oliwia Gosk                                              66,25

  9. Wiktoria Kołodziej                        53,25

  10. Hanna Hanczyn                           36

  11. Emilia Jagodzińska                                  34,5

  12. Celina Grzegorczyk                                 29,75

  13. Martyna Tyszer                                        12,5

  14. Wiktor Towalski                           10,25

  15. Emil Bijak                                                9,75

  15. Karina Grad                                             9,75

  17. Hanna Popkowska                                   8,5

  18. Julia Tarka                                                4

  18. Stanisław Stechliński                   4

  20. Adrian Kasperek                          1,25

  Zwycięzcom gratuluję i życzę dużo zapału do nauki w przyszłości!!! /I. Dziaduk/

   

   

 • Międzyklasowy Konkurs Języka Niemieckiego

  7 czerwca odbył się IV Międzyklasowy Konkurs Języka Niemieckiego. Każda klasa wybrała trzyosobowy zespół, który starał się jak najlepiej rozwiązać każde z otrzymanych zadań. Żeby uniknąć nadmiernego stresu, uczniowie klasy VII zaprezentowali na początku krótkie przedstawienie w języku niemieckim. Na chwilę przenieśliśmy się w odległe czasy, kiedy to zły i nikczemny wilk chciał wprowadzić zamęt w życie dobrodusznego Czerwonego Kapturka oraz jego rodziny.

  Po tym artystycznym wstępie przystąpiono do konkursu, który składał się z trzech etapów:

  - reakcji na sytuacje życia codziennego;

  - testu leksykalno-gramatycznego;

  - sprawdzenia znajomości mapy krajów niemieckiego obszaru językowego.

   

  Nad poprawnym obliczeniem zdobytych punktów czuwała p. Agnieszka Pokojska, która zgodziła się zasiąść w komisji tegoż konkursu.

  Wyniki przestawiły się następująco:

  I miejsce- klasa IVb

  II miesjce- klasa V

  III miejsce- klasy IVa oraz VII

  IV miejsce- klasa VI.

   

  Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę dużo powodzenia w nauce języka niemieckiego!!!! /I. Dziaduk/

  GALERIA

   

 • Klasa I i "0"zdobywa Szczecin

  Dnia 08.06.2018 roku klasa I i zerówka wyruszyła w podróż na zdobywanie Szczecina. Uczniowie wzięli udział w jednodniowej wycieczce. Ze szkoły wyruszyliśmy o 8:30. W Szczecinie o godz. 10:00 spotkaliśmy się z przewodnikiem, który pokazał nam zabytki Szczecina. Spacer po Szczecinie rozpoczęliśmy od Filharmonii w stronę Muzeum Komunikacji. Po drodze przewodnik opowiadał nam o herbie miasta, pokazał nam park w którym jest największa ilość platanów w Europie. Dalej zatrzymaliśmy się przy pomniku Czynu Pokoleń. Ilość 3 pokoleń symbolizują trzy orły. W Muzeum Komunikacji obejrzeliśmy historyczne eksponaty samochodów, motorów i autobusów. Uczniowie byli zachwyceni!!! Następnie weszliśmy na dziedziniec zamku. Po obiedzie udaliśmy się na Wały Chrobrego, spacer po nadbrzeżu. Oglądały potężne żaglowce i statki. Po zakupie pamiątek wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy do Jenina. Zdrowi i szczęśliwi spotkali się z rodzicami. /A.Sobczyńska/

 • Festyn rodzinny

 • Spartakiada Przedszkolaków

  29.05.2018 r. odbyła się V Spartakiada Przedszkolaków w Bogdańcu. Rozpoczęła się jak co roku wypuszczeniem balonów. Rywalizacja była duża, dzieci sprawnie i szybko wykonywały zadania. Był poczęstunek, prezentacja patriotycznego okrzyku każdej grupy. Na koniec było rozdanie medali, pucharów oraz nagród. Do zaboczenia za rok. /J. Mierzwa/

 • Spacer do lasu III B

  29 maja 2018r. uczniowie klasy III b wraz ze swoja wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do lasu, wycieczka nie była zwykłym spacerem… Tego dnia pogoda dopisywała, pięknie świeciło słońce, które pięknie przebijało się przez gałęzie. Pierwszy postój był nad leśnym jeziorkiem, przy rechocie żabich odgłosów dzieci mogły zjeść śniadanie i chwilę odpocząć przed dalszą wędrówką. Wszyscy uczniowie wytrwale wędrowali, bo wiedzieli jaka czeka ich niespodzianka. Niespodzianką oczywiście był spotkanie ze zwierzakami wychowawczyni oraz lody. Z wycieczki wszyscy wrócili pełni wrażeń, ale i bardzo zmęczeni. Łącznie klasa III B tego dnia pokonała 8,23km. /A.Pilarczyk/

  GALERIA

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie
  Jenin, ul. Lipowa 1, 66-450 Bogdaniec
  spjenin@o2.pl
  sekretariat2.spjenin@o2.pl
 • 95 7510039

  dyrektor szkoły - Sławomir Sitasz

Galeria zdjęć