• Liga Języka Niemieckiego

20. Mariusz Palacz                                                2

20.Milena Rucka                                                   2

22. Dominik Szczuka                                            1

Na siódmą kolejkę zapraszam  28.02.2014 na szóstej lub siódmej lekcji do pracowni komputerowej.

p. Ilona Dziaduk

• Warsztaty "Dziecięce zabawy z dawnych lat"

•       23 stycznia uczniowie obu oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Lubuskie Muzeum im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim. Oddział 0 A wziął udział w zajęciach „Tanie ozdabianie”, natomiast 0 B w warsztatach „Dziecięce zabawy z dawnych lat”.

Obie grupy wróciły bardzo zadowolone i już czekają na kolejne wycieczki.  Serdecznie dziękujemy p. Monice Kaniowskiej oraz p. Agnieszce Głowackiej za pomoc w opiece nad dziećmi w czasie wyjazdu.

• Bal karnawałowy klas IV-VI

•        23 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował bal karnawałowy. Bawiliśmy się przy muzyce i podjadaliśmy słodkości przyniesione na poczęstunek. Emocje wzbudził wybór najciekawszego kostiumu karnawałowego. Drobnymi upominkami zostały nagrodzone: Milena Rucka, Wiktoria Nachowiak i Dominika Marciszewska.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA I-VI

•          22 stycznia na zaproszenie wnucząt, przybyli do naszej szkoły niecodzienni goście – Babcie i Dziadkowie. Wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie goście obejrzeli Jasełka, wysłuchali kolęd i pastorałek w wykonaniu laureatów VI Powiatowego Przeglądu Kolęd, który miał miejsce w ZS w Bogdańcu. Następnie uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swoje programy artystyczne – były wiersze, piosenki i skecze, przygotowane specjalnie na tę okazję. Wiele emocji wzbudziły występy młodych artystów – mini playback show – na scenie pojawiły się znane zespoły: Eney i Big Cyc. Dziewczęta z klasy VI rozgrzały atmosferę tańcząc rock`rolla.

Goście byli zachwyceni i dumni ze swoich wnucząt.

Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia, wielu szczęśliwych chwil, które spędzą z wnukami oraz waloryzacji emerytur.wink

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA 0A i 0B

•       Dnia 22 stycznia 2014 roku dzieci z odziału 0A i 0B pod czujnym okiem wychowawczyń: p. Jolanty Mierzwy i Ilony Dziaduk, zaprezentowały krótki program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na koniec Dziadkowie otrzymali od swoich wnuków własnoręcznie zrobione laurki.

• Mistrz ortografii

• Mistrz ortografii (I semestr)

14 stycznia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w dyktandzie, które miało na celu wyłonienie Mistrza ortografii. Dyktando sprawdzało znajomość pisowni wyrazów i zasad ortograficznych, jakie uczniowie poznają na lekcjach języka polskiego.

Jury w składzie: pani Agata Pielecha i pani Zuzanna Rewers wyłoniło dwie Mistrzynie Ortografii – Wiktorię Białczak (kl. IV) oraz Paulinę Sim (kl. VI), które pani dyrektor nagrodziła książkami podczas apelu.

Gratulujemy!!!

• VII Konkurs Kolęd i Pastorałek w Bogdańcu

• Dnia 09.01.2014r. w Zespole Szkół w Bogdańcu odbył się VII Konkurs Kolęd i Pastorałek pt:„ Nad światem cicha noc”. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Psiuk, Maja Kulczyńska, Weronika Lewandowska, Wiktor Sinkowski, Milena Rucka i Karolina Kulczyńska. Komisja w składzie: Czesław Ganda, Janina Cytlak, Bolesław Malicki, Aleksandra Jach i Łukasz Reks zdecydowali, że na najwyższe uznanie i tytuł laureata zasłużyli:

KATEGORIA  Przedszkola i Oddziały Przedszkolne*

Wyróżnienie  – Wiktoria Sawicka

Laureat  2 miejsce  – Natalia Psiuk SP JENIN

Laureat  2 miejsce  – Milena Mieczkowska

KATEGORIA KL. I-III

Wyróżnienie Weronika Lewandowska SP JENIN

Wyróżnienie Michał Mirończuk

Laureat  2 miejsce  – Wiktor Sinkowski SP JENIN

Laureat  2 miejsce  – Aniela Ostraszewska

Laureat  3 miejsce  – Daria Żołnowska

KATEGORIA KL. IV-VI

Wyróżnienie Julia Baranowska

Wyróżnienie Oliwia Mękarska

Wyróżnienie Nikola Piaskowska

Laureat  1 miejsce  – Klaudia Chwirot

Laureat  1 miejsce  – Julia Bury

Laureat  2 miejsce  – Martyna Pławska

Laureat  3 miejsce  - Karolina Kulczyńska SP JENIN

Laureat  3 miejsce  - Milena Rucka SP JENIN

Naszym uczniom gratulujemy wygranych i życzymy dalszych sukcesów!

*oprac. na podst. www.zsz-bogdaniec.edu.pl

• „Zdrowe dni”

• Uczniowie O „B” w poniedziałki, środy i piątki będą przynosić jeden owoc lub jedno warzywo.  Dziś rozpoczęta akcja spotkała się z wielką radością uczniów, którzy z przyjemnością sięgali po obrane  i pokrojone  przez wychowawcę smakołyki. Mam nadzieję, że uczniowie, którzy niezbyt chętnie jedzą owoce i warzywa  przełamią się i zaczną razem ze wszystkimi zjadać porcję witamin.

• Najmłodsi dokarmiają ptaki

• Uczniowie oddziału przedszkolnego B bardzo aktywnie włączają się w dokarmianie ptaków. Co prawda sroga zima jeszcze nie nadeszła, ale sikorki chętnie i szybko zjadają przyniesioną przez uczniów słoninkę. Na parapecie stoją dwa karmniki wypełnione różnymi ziarnami. Przedszkolaki codziennie obserwują, ile ziaren ubyło i czy ptaszkom smakują przysmaki. Nie zamierzamy przestać dokarmiać ptaszki, uczniowie przynieśli mnóstwo pokarmu, więc będziemy pomagać przez całą zimę.

• Liga Jezyka Niemieckiego

20. Mariusz Palacz                                                2

20.Milena Rucka                                                   2

22. Dominik Szczuka                                            1

Na szóstą kolejkę zapraszam  24.01.2014 na szóstej lub siódmej lekcji do pracowni komputerowej.

p. Ilona Dziaduk

• Mikołajki 2013

• 6 grudnia, jak co roku, do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Gość odwiedził uczniów wszystkich klas, więc miał dużo pracy i rozmawiając z dziećmi, siedział, bo był bardzo zmęczony. Na szczęście z Mikołajem przybyły Śnieżynki, które pomagały w śpiewaniu kolęd. Rada Rodziców ufundowała uczniom słodki upominek. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku…