• Liga Języka Niemieckiego

13. Wiktor Nowicki                                             2
              14. Grzegorz Borowski                           1
              15. Kacper Szczuka                                             1

Na ósmą kolejkę zapraszam 12.02.2015 (czwartek), o 7:40, do gabinetu 39.
              p. Ilona Dziaduk

• Styczniowe gotowanie

• 26 stycznia 2015r. już po raz trzeci odbyły się zajęcia z cyklu "Jemy zdrowo, kolorowo", a tym razem także karnawałowo. W związku ze zbliżającym się "tłustym czwartkiem" w sali wiejskiej w Łupowie, uczniowie klas 0-VI, oprócz owocowych szaszłyków i zdrowych, kolorowych koreczków, usmażyli pączki oraz faworki. Najmłodszym uczestnikom pomagali ich rodzice oraz niezastąpione babcie. Zabawy przy wspólnym gotowaniu było co niemiara. Wszyscy ochoczo kroili, nadziewali, zagniatali oraz zawijali przyrządzane smakołyki. Na koniec uczestnicy spotkania z dużym apetytem zjedli wspólnie przygotowaną ucztę. Na następne spotaknie zapraszamy w marcu.

GALERIA ----> KLIK

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• 22 stycznia uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z całego serca chcieliśmy podziękować naszym Dziadkom za ich miłość, troskliwość i wyrozumiałość, którymi obdarzają nas przez cały rok. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci przygotowały specjalne występy. Słuchaliśmy kolęd w wykonaniu uczniów, którzy wzięli udział w VIII Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Nad światem cicha noc”. Szkolne Koło Teatralne klas I – III wystawiło inscenizację pt. „Bajka dla Babci i Dziadka”. Klasy młodsze śpiewały piosenki i recytowały wierszyki dla naszych wspaniałych gości. Klasy IV-VI zaś postawiły w tym roku na dobry humor. Zaprezentowały kochanym Dziadkom skecze pełne żartu, zatańczyli chihuahua i rock’n’roll’a oraz dali pokaz sztuk walki taekwondo. Czas spędzony razem, zakończyliśmy głośnym odśpiewaniem „Sto Lat” naszym solenizantom. Mamy nadzieję, że czwartkowe popołudnie upłynęło naszym Drogim Dziadkom w miłej atmosferze.

ZDJĘCIA----->

• Dzień babci i dziadka w oddziałach przedszkolnych

• Pomimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, niepowtarzalne, kiedy każdemu, dużemu i małemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. To właśnie z tej okazji w naszej szkole 22 stycznia odbyła się niesamowita uroczystość przygotowana przez oddziały przedszkolne skierowana do wszystkich zaproszonych babć i dziadków. Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać montażu słowno-muzycznego oraz koncertu z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Frekwencja babć i dziadków dopisała, jak co roku. Po występach i brawach wnuczęta wręczyły własnoręcznie wykonane podarunki swoim babciom i dziadkom.

Wszystkie przedszkolaki życzyły:

13. Wiktor Nowicki                                             2
              14. Grzegorz Borowski                                       1
              15. Kacper Szczuka                                             1

Na siódmą kolejkę zapraszam 29.01.2015 (czwartek), o 7:40, do gabinetu 39.

p. Ilona Dziaduk

• Wigilia kl. IB

• 19 grudnia, tuż przed jasełkami, uczniowie klasy IB zasiedli do wigilijnego stołu. Pod obrus podłożono sianko, tradycyjnie podzielono się opłatkiem i złożono życzenia. Nie zabrakło wigilijnych potraw; pierogów, barszczyku z uszkami, czy ryby. Podczas wigilijnego spotkania odbył się koncert kolęd i pastorałek. Do wspólnego śpiewania nie trzeba było nikogo namawiać.

Rozstaliśmy się w świątecznej, przepełnionej radością i uśmiechem atmosferze. Wesołych Świąt!

GALERIA--->klik

• Podsumowanie semestru konkursów matematycznych

• W październikowym konkursie pt. „Matematyka
              w obiektywie” wyróżnienie i podziękowanie za udział otrzymały Wiktoria Nachowiak i Natalia Kamińska. Jury
              w składzie p. Jolanta Modrzejewska, p. Agata Pielecha i
              p. Aneta Trusz wytypowały najefektywniejsze prace. Dzieła tych utalentowanych artystek można było oglądać na korytarzu szkolnym. Dziewczęta odebrały dyplomy z rąk  Pana Dyrektora w dniu pasowania pierwszoklasistów na apelu szkolnym.

W przedmiotowym konkursie matematycznym 24.01.2014r. naszą szkołę będą reprezentowały dziewczyny z klasy
              VI- Natalia Kamińska i Wiktoria Nachowiak, które zdobyły 80% punktów na szkolnym etapie (14.11.2014).

W konkursie origamii pt. „Sześcianu odsłon sześć”, który odbył się 28.11.2014, wyróżniono najpiękniejsze prace autorstwa naszych uczniów z klas IV-VI, którzy dzielnie  budowali kostki z papieru. Oceniały  p .Anna Świętek, p. Agata Pielecha i p. Aneta Trusz. Wyróżniono Natalię Rogozińską (kl. VI), Wiktorię Nachowiak (kl. VI), Wiktora Juszczyka (VI), Jakuba Trybusia (VI), Wiktorię Białczak (V), Bartosza Cyganiaka (kl.IV). Pracę wyżej wymienionych osób były starannie wykonane, kolorystycznie ciekawe oraz wyróżniały się solidną konstrukcją. Wszystkie sześciany biorące udział w konkursie można podziwiać w holu szkolnym.

Organizator: Aneta Trusz