• Koniec roku szkolnego 2016/2017

            • Rok szkolny 2016/2017 pożegnano 23 czerwca uroczystym apelem, w którym udział wzięli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice. W swoim przemówieniu Pan Dyrektor Sławomir Sitasz podkreślił fakt, że polska szkoła stoi w przededniu wielkich zmian, dlatego tym razem nie żegnamy absolwentów. Najstarsi uczniowie od 4 września 2017r. będą pierwszym rocznikiem siódmoklasistów. W dalszej części uroczystości wręczono świadectwa oraz nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce oraz listy gratulacyjne rodzicom. Pan Dyrektor podziękował także osobom, które w tym roku szkolnym swoimi działaniami wspierali funkcjonowanie naszej szkoły.

              Wakacje czas zacząć!

              Na wakacje, na wakacje, wyruszamy zaraz, bo już nadszedł czas, by pozdrowić polskie plaże i szumiące wiecznie morze, góry, łąki i zielony las.

              GALERIA

            • Zakończenie roku szkolnego w klasie IIIb

            • Tradycją w klasie IIIb stały się coroczne spotkanie integracyjne z uczniami i rodzicami na powitanie i zakończenie roku szkolnego. W tym roku nie mogło być inaczej, tym bardziej, że było to również pożeganie z wychowawcą oraz klasami I-III.  

              Chętnie uczniowie, rodzice oraz wychowawca spotkali się w piątek obok sali wiejskiej w Łupowie. Uczniowie mieli szansę pograć w piłkę, pojeździć rowerami, pobawić się na placu zabaw, a rodzice mogli spokojnie porozmawiać i pogrillować. Jak widać po uśmiechach na zdjęciach, zabawa się podobała. :)/I. Dziaduk/

              GALERIA

            • Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego

            • 21 czerwca ks. Proboszcz Zbigniew Bujanowski odprawił  Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Uczniowie szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie z nauczycielami podziękować za miniony rok szkolny. Tradycyjnie, na zakończenie Mszy św., ks. proboszcz wręczył nagrody osobom, które systematycznie przystępowały do sakramentu pokuty i pojednania./A. Kielar/

              GALERIA

            • Dyskoteka na zakończenie klasy trzeciej

            • 20 maja uczniowie klas III żegnali się z pierwszym etapem edukacyjnym na wesoło, bo podczas zabawy dyskotekowej. Została ona zorganizowana przez rodziców uczniów obu klas III, przy pomocy wychowawczyń. Dzieci mogły potańczyć, pobawić się na sportowo, miło spędzić czas na zewnątrz szkoły, gdzie było zdecydowanie chłodniej niż wewnątrz budynku. Aby nabrać mocy
              i siły, rodzice zamówili pizzę. Przygotowano również słodki poczęstunek.

               Żegnamy naszych  uczniów po trzech latach wytężonej pracy i życzymy powodzenia w klasie IV  smiley/I. Dziaduk/

               

              GALERIA

            • Wycieczka kl. IIIb i kl IV do Wrocławia

            • Dnia 12 czerwca 2017 r. uczniowie klasy IIIb , IV i V wraz z opiekunami: p. Iloną Dziaduk, p. Agnieszką Pokojska i Anną Kielar wyruszyli na wycieczkę turystyczno - krajoznawczą do Wrocławia. W Europejskiej Stolicy Kultury spędziliśmy prawie trzy dni. Po przyjeździe udaliśmy się wraz z panią przewodnik na spacer po mieście "Szlakiem krasnali". Byliśmy na Starym Rynku, Placu Solnym i Ostrowie Tumskim.  Zwiedziliśmy piękną Aulę Leopoldina, która znajduje się w głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławiskiego oraz wdrapaliśmy się na Wieżę Matematyczną, gdzie mogliśmy podziwiać piękny Wrocław. To jednak nie był koniec atrakcji pierwszego dnia. O godz. 19.00 wjechaliśmy windą na 49 piętro Sky Tower - najwyższego budynku w Polsce.  Punkt widokowy w Sky Tower mieści się na około 200 metrze nad ziemią. Widać z niego zachód, północ oraz częściowo wschód i południe Wrocławia. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do miejsca zakwaterowania na nocleg. Dzień drugi rozpoczęliśmy od rejsu parostatkiem po Odrze aż do bramy najstarszego ZOO w Polsce, gdzie w starej części ogrodu podziwialiśmy m.in.: żyrafy, okapi, nosorożce, tygrysy, lwy, niedźwiedzie, pandę rudę, słonie, pawie i wiele, wiele innych.  W Afrykarium  – pierwszym oceanarium w Polsce w 21 różnych basenach obejrzeliśmy różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu (Morza Czerwonego, Afryki Wschodniej, Kanału Mozambickiego, Wybrzeża Szkieletów i Dżungli nad rzeką Kongo). Ogromne wrażenie zrobił na nas 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb. Obejrzeliśmy różnie płazy, gady, piękne motyle i wiele innych wspaniałych zwierząt oraz ptaków.
              Wielogodzinne zwiedzanie jednak w końcu tak nas zmęczyło, że wszyscy byli głodni i przed następną atrakcją udaliśmy się obiadokoloację. Następnie przeszliśmy do Parku Szczytnickiego przy Hali Stulecia, gdzie przez chwilę mogliśmy zobaczyć "kolorowe fontanny", by zaraz potem spacerować w Ogrodzie Japońskim. Ostatni dzień pobytu we Wrocławiu rozpoczeliśmy od wizyty w Teatrze lalek, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. "Co krokodyl jada na obiad". O godz. 13.00 udaliśmy się do Hydropolis - centrum wiedzy na temat wody,  w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka. Wystawa zajmuje cztery tysiące metrów, w dawnych, ponad stuletnich zbiornikach czystej wody. Oryginalna scenografia oraz multimedia (ponad 60 monitorów dotykowych) sprawiły, że w Hydropolis nie mogliśmy się nudzić, bo angażowane są tam niemal wszystkie zmysły. Odgłosy wody słychać ciągle, płynące strumienie, intensywny deszcz, szum fal na rajskiej plaży. Dowiedzieliśmy się między innymi, ile wody dziennie potrzebne jest np. dorosłemu mężczyźnie, a ile niemowlęciu. Na interaktywnym stole oglądaliśmy mapy Wrocławia, m.in. z czasu powodzi tysiąclecia.
              W Hydropolis jest makieta kapsuły, batyskafu „Trieste”, w którym  dwójka śmiałków zanurkowała na dno Rowu Mariańskiego na głębokość ponad 10 tysięcy metrów. Sami mogliśmy wejść do środka. W kolejnych pomieszczeniach prezentowane były kolejne tematy: głębie oceanów, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, różne stany wody czy historie morskich zdobywców. To był ostatni punkt naszej wycieczki, po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną do Jeninia.
              Pełni wrażeń, bardzo zmęczeni ale szczęśliwi  ok. godz. 21.30 wróciliśmy do domu./A. Kielar/

              GALERIA

              DZIEŃ 1

              DZIEŃ 2

              DZIEŃ 3

               

            • Wycieczka do DELI PARKU

            • 9 czerwca 2017 roku uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I i IIB udali się na wycieczkę do DELI PARKU w Rosnówku. Po przyjeździe na miejsce od razu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, zaczęli oczywiście od zabawy na dmuchanym placu zabaw. Następnie dzieciaczki miały okazję pospacerować po podniebnej eko-wiosce z grami interaktywnymi. Uczniowie mieli okazję także uczestniczyć w spacerze po mini zoo oraz po parku miniatur wspaniałych budowli z całego świata. Największa atrakcją dla wszystkich uczestników wyjazdu były zdecydowanie warsztaty kulinarne gdzie dzieci mieli możliwość wyrobienia słodkiego specjału wielkopolskiego jakim są chruściki. Zmęczeni oraz pełni wrażeń uczniowie udali się w drogę powrotną. /A.Głowacka/

              GALERIA

            • X Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie – „Bogdaniec – Moja Mała Ojczyzna”

            • W tym roku szkolnym już po raz 10. wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Regionie – „Bogdaniec-Moja Mała Ojczyzna”. Czteroosobowa reprezentacja w składzie: Alicja Jastrzębska (kl.4), Oliwia Krzyżyńska (kl.4), Emilia Jagodzińska (kl.5) i Maja Klepczyńska (kl.5), 8 czerwca zmierzyła się z uczniami innych szkół w teście indywidulanym oraz w zadaniach drużynowych. Czas poświęcony na naukę i powtórki nie poszedł na marne. Dziewczęca reprezentacja poradziła sobie z zadaniami, których poziom trudności jest co roku wyższy. Pan  Eugeniusz Cytlak nie oszczędza uczestników konkursu, szczegółowe pytania zaskakują samą komisję. Przyjazna atmosfera wspierała ducha uczciwej rywalizacji. Z dumą przywieźliśmy do szkoły puchar za zajęcie I miejsca wśród szkół naszej gminy w klasyfikacji drużynowej. Ponadto w teście indywidualnym Emilia zajęła I miejsce, a Maja III miejsce.  Gratulujemy!

              Dziękuję Ali, Oliwii, Emilce i Mai za ogrom pracy włożony w przygotowania do konkursu. Dzięki Waszemu zaangażowaniu już po raz trzeci zdobyliśmy najwyższe miejsce na podiumJ /A.Pielecha/

            • Wyjazd kl. IV-VI do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

            • W Dzień Dziecka uczniowie klas IV-VI wybrali się do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które mieści się przy Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwsza część zajęć poświęcona była Unii Europejskiej. Z zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawostek o krajach europejskich, a prezentacja multimedialna uatrakcyjniła przekaz informacji. Jak się okazało, wielu z nas posiada ogromną wiedzę o Europie i jej zwyczajach. Bez problemu rozwiązaliśmy quiz, a w nagrodę wszyscy otrzymaliśmy upominki. Druga część dotyczyła już wizyty w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Mieliśmy okazję, zobaczyć jak wygląda praca operatorów. To miejsce zrobiło na wszystkich piorunujące wrażenie. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni – warunki lokalowe, sprzęt są najlepszej jakości. Nieliczni nawet mieli sposobność wypróbować siedzenie w wygodnym fotelu operatora. Dziewczyny z kl. V stworzyły wyreżyserowaną sytuację, w której zawiadamiały Centrum Powiadamiania Ratunkowego o grożącym im niebezpieczeństwie. Jak się okazało zawód operatora jest bardzo stresujący i wymaga płynnej znajomości najlepiej trzech języków. Dzieci zadawały mnóstwo przemyślanych pytań. Odpowiedź na jedno z nich uświadomiła im, czym może skończyć się żartobliwe dzwonienie na numer ratunkowy 112. Wycieczka była bardzo owocna, edukacja połączona z integracją spodobała się wszystkim uczestnikom.

              Serdecznie dziękujemy pani Marzenie Sirant za stworzenie możliwości uczestnictwa w takiej akcji./A. Pielecha/

              GALERIA

            • Konkurs języka niemieckiego

            • 30 maja trzyosobowe drużyny z klas IV-VI rywalizowały w III Szkolnym Międzyklasowym Konkursie Języka Niemieckiego. Komisja w składzie: p. Martyna Michalak oraz Marta Listowska oceniała uczestników w trzech kategoriach: reakcje językowe, test leksykalno-gramatyczny, znajomość mapy. Do zdobycia były 44 punkty.

              Wyniki konkursu są następujące:

                  I miejsce- klasa VI ( 38 punktów)

                  II miejsce- klasa V (33 punkty)

                  III miejsce- klasa IV (29 punktów).

              Serdecznie dziękuję wszystkim chętnym za udział w konkursie i zapraszam w przyszłym roku szkolnym :)

              I. Dziaduk

              GALERIA