Wycieczki szkolne dają uczniom wiedzę, której nie otrzymaliby w szkole, w zamkniętej klasie. Podczas szkolnych wyjazdów uczniowie poznają się w zupełnie nowych sytuacjach; także nauczyciel-opiekun wydaje się jakiś inny. Doświadczając czegoś nowego, zwiedzając nieznane dotąd miejsca uczestnicy wycieczek poszerzają krąg swoich doświadczeń i horyzontów, uczą się poprzez działanie; czasami zdobytą już wiedzę utrwalają i przez to lepiej ją rozumieją. Możliwość uczestniczenia w ciekawej wycieczce 27. października 2021r mieli uczniowie naszej szkoły z klas 4, 5 i 6 wraz z opiekunami: p. Markiem Sokołem, p. Pawłem Wierzbickim oraz z p. Anną Moledą.
Pierwszym punktem programu wycieczki było wysłuchanie dwóch wykładów muzealnych: „Co to jest muzeum?” oraz „Życie ludności wiejskiej na ziemi Międzyrzeckiej na przełomie XIX i XX w”. Ze względów na obostrzenia sanitarne wszystkie klasy zostały podzielone na dwie grupy. Po lekcjach muzealnych uczniowie z opiekunami zwiedzali zamek w Międzyrzeczu. Najwięcej emocji wzbudziła oczywiście sala tortur.
Drugą atrakcją było zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego Pniewo. Uczniowie dziarsko przeszli ten szlak dłuższą trasą wycieczkową, podziwiając uśpione na ścianach nietoperze; niemało wrażeń przysporzyła uczniom przejażdżka drezyną.
Totalną niespodzianką był przejazd wozem bojowym (ukłon w stronę kierownika wycieczki: p. Marka Sokoła), który na pewno na długo zostanie w naszej pamięci, wywołując uśmiech na twarzach, a dla niektórych niedosyt.
Ostatnim punktem programu było ognisko integracyjne, podczas którego wymienialiśmy myśli i wrażenia w trakcie pieczenia kiełbasek i …. pianek. Smak naszych przekąsek nie ma sobie równych - McDonald nie miałby tu żadnych szans!
Późnym popołudniem wróciliśmy bezpiecznie do swoich rodzin. Ta wycieczka na pewno na długo zostanie w naszej pamięci: nauczyliśmy się tu czegoś o sobie i czegoś o świecie. Galeria zdjęć
/Anna Moleda/