• Dzień Chłopaka w kl. IV

• Dzień Chłopaka obchodzimy w Polsce 30 września, ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. Z okazji Dnia Chłopaka dzieczęta z klasy IV sprawiły swym kolegom niespodziankę, przy nieocenionej pomocy rodziców przygotowały ciekawe upominki dla swoich kolegów i złożyły im najserdeczniejsze życzenia. Dodatkowo w klasie specjalnie dla chłopaków zorganizowany został mały poczęstunek. /A. Kielar/

• Leśne obrazy klasy IIIb

• 27 października podczas zajęć uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią udali sie do pobliskiego lasu. Celem wycieczki była obserwacja zbliżającej się jesieni. Żeby jak najdokładniej przyjrzeć się z zmianom w przyrodzie, uczniowie posługiwali się lupami. Po wnikliwej obserwacji oraz szacowaniu wieku drzewa rozpoczęto pracę na leśnymi obrazami. W szkole przygotowano i ozdobiono ramki, a w lesie wykonano obrazy. Nie były to obrazy malowane, lecz układane z darów lasu. Zapraszam do galerii! /I. Dziaduk/

• Rowerowa wycieczka kl. IIIB do Nowin Wielkich

• 17 września 2016 uczniowie klasy IIIb wraz z rodzicami oraz wychowawczynią Iloną Dziaduk wybrali się na wycieczkę rowerową do Nowin Wielkich, a dokładniej do Parku Dinozaurów. Po dojechaniu do celu uczniowie zostali oprowadzeni przez przewodnika po parku, mogli dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat tych dinozaurów. Dodatkową, niespodziewaną atrakcją była możliwość pogłaskania i nakarmienia jelenia, który spokojnie siedział między drzewami. Po części dydaktycznej nastąpiła częśc rekreacyjna. Uczniowie bawili się na placu zabaw i zjedli kiełbaski z ogniska. Wszyscy byli w dobrych nastrojach, mimo że chwilami padał deszcz, a droga nie należała do najprostszych. Wspólnie spędzone godziny minęły bardzo szybko, a my już myślimy o kolejnej aktywnej  wycieczce./I. Dziaduk/

• Bieg po Uśmiech Słońca

• Dnia 16 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Jeninie odbył się kolejny Bieg po Uśmiech Słońca. Brały w nim udział dzieci uczące się w naszej szkole. Każde z nich stanęło na wysokości zadania i bardzo dzielnie pokonało wyznaczoną trasę. Zaangażowanie wszystkich w każdej kategorii wiekowej było wielkie o czym mogą świadczyć wyniki:
              Zerówka I miejsce w kategorii chłopców – Gradowski Wiktor
                              I miejsce w kategorii dziewcząt – Kozłowska Zosia
              Klasy I i II: I miejsce w kategorii chłopców -  Gracjan Molski kl. 2a
                                I miejsce w kategorii dziewcząt – Magdalena Rewers kl. 2b
              Klasy III – IV:  I miejsce w kategorii chłopców – Sebastian Kaczmarek kl. 3b
                                       I miejsce w kategorii dziewcząt –  Grzyb Zuzia kl. 4
              Klasy V – VI: I miejsce w kategorii chłopców – Szczuka Hubert kl. 6
                                       I miejsce w kategorii dziewcząt – Kaniewska Joasia kl. 5

Wszystkim uczniom gratulujemy wspaniałych wyników, fajnej zabawy i uczciwej rywalizacji. Już za rok kolejny bieg☺/P. Mielcarek/

• Wybory SU

• Dnia 14 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Wł. Korsaka w Jeninie. Swoje kandydatury zgłosiło 13 uczniów, każdy musiał zaprezentować siebie oraz swój program wyborczy. Oto wyniki:

Imię i nazwisko ucznia     Liczba głosów

Grzyb Zuzanna                               29

Arkit Kajetan                                   21

Jagodzińska Emilia                          21

Lewandowska Weronika                   15

Hanczyn Hanna                                 9

Okińczyc Kornel                                8

Listowska Marta                                7

Arkit Jagoda                                      5

Naumowicz Natalia                           5

Cyganiak Aleksandra                         3

Lauer Bartosz                                   3

Prończuk Weronika                           3

Kaniewska Joanna                            2

Wybrano także Rzecznika Praw Ucznia. Została nim pani Agata Pielecha.

• Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

• Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbyła się w naszej szkole o godz. 800. Nadszedł czas powrotu i spotkania. Uśmiechnięte i opalone buzie naszych uczniów to znak, że wakacje były beztroskie.  Zapewne nie łatwo było im pożegnać plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone  przygody czy wakacyjnych przyjaciół. Jednakże „wszystko ma swój czas” i  ważny jest fakt, że  dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny. Wiemy przecież z dziejów historii, że nie zawsze tak było. 77 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski. Wtedy klasy nie doczekały się uczniów. Dzieci, zamiast dzwonka, usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb.

Gościem na naszym uroczystym apelu była Wójt Gminy Bogdaniec –  pani Krystyna Pławska. Jak zawsze powitała wszystkich słowami ciepła i otuchy. Życzyła wszystkim uczniom wysokich osiągnięć w nauce, a nauczycielom sukcesów w pracy. Ponadto uroczyście wręczyła panu dyrektorowi specjalne podziękowanie za 30 lat pracy w oświacie. Tego dnia pani Wójt również wręczyła Akt Nadania Stopnia Awansu Zawodowego pani Agacie Pielesze, która w licpu zdała egzamin przed powołaną komisją egzaminacyjną, uzyskując tym samym stopień nauczyciela mianowanego. Pani Agata w obecności wszystkich zebranych złożyła uroczyste ślubowanie, potwierdzając je podpisem.

Pan Dyrektor szczególnie powitał najmłodszych uczniów naszej szkoły, których podekscytowane twarze wyrażały jednocześnie radość i obawę. Z troską zwrócił się również do szóstoklasistów, przypominając im, że jako najstarsi w szkole muszą być wzorem do naśladowania i służyć pomocą młodszym uczniom. To przede wszystkim na nich spoczywa teraz godne reprezentowanie szkoły swoją postawą i zaangażowaniem.

Witaj, Szkoło! Witaj, Nasza Kochana Szkoło!/A. Pielecha/