Uczniowie klasy IVb i V mieli kolejny raz możliwość wzięcia udziału w zorganizowanej dla nich przez wychoawaców oraz rodziców nocy filmowej. Punktualnie o godz. 18.00 uczniowie zajęli miejsca w wybranych przez siebie salach, po czym udali się na zewnątrz, gdzie już czekało na nich rozpalone przez rodziców ognisko. Ponieważ pogoda była piękna,a uczniom dopisywały humory, postanowiliśmy wykorzystać ten czas na gry i zabawy w plenerze. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie zaczęły się seanse filmowe przeplatane zabawami. Noc filmowa była świetną okazją do wzajemnej integracji oraz miłego spędzenia czasu. Z pewnością uczestnikom pozostanie w pamięci wiele ciekawych wspomnień. /I. Dziaduk, A. Kielar/
Zawiadomienie o Walnym Zebraniu Członków
Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej
im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie.Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej
im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie
zawiadamia
o zwołaniu Walnego Zebrania Członków, które odbędzie się
28 maja 2018 roku o godzinie 17.30
w sali świetlicy Szkoły Podstawowej im. Wł. Korsaka w Jeninie przy ul. Lipowej 1
Proponowany porządek obrad Zebrania Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej Włodzimierza Korsaka w Jeninie:
- Powitanie zebranych i otwarcie obrad Zebrania.
- Przedstawienie porządku obrad.
- Przedstawienie sprawozdania z pracy Stowarzyszenia oraz sprawozdania finansowego.
- Dyskusja i głosowanie nad zatwierdzeniem sprawozdania finansowego i merytorycznego Zarządu Stowarzyszenia.
- Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej
- Głosowanie.
- Wystąpienia końcowe, dyskusja i wolne wnioski.
- Zamknięcie obrad Walnego Zebrania Członków.
Zarząd Stowarzyszenia serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w Zebraniu.
W przypadku braku większości Członków wyznacza się kolejny termin na 28 maja 2018 roku na godzinę 17.45.Zarząd
Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej
im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie
Uwaga
Dnia 17 maja 2018r. (czwartek) odbędzie się spotkanie z rodzicami:
godz. 16.00 w gab. nr 36 - spotkanie Zarządu Rady Rodziców oraz Przedstawicieli Oddziałowych Rad Rodziców poszczególnych klas;
godz. 16.45 - spotkania z wychowawcami klas oraz nauczycielami poszczególnych przedmiotów w celu: omówienie bieżących problemów dydaktycznych i wychowawczych w klasie, poinformowanie o ocenach bieżących oraz o przewidywanej dla ucznia rocznej ocenie niedostatecznej na 30 dni przed zebraniem klasyfikacyjnym Rady Pedagogicznej.
Zapraszamy.
Ucznowie klasy IVb oraz chętni uczniowie innych klas wzięli udział w trzydniowej wycieczce do województwa kujawsko-pomorskiego.
W środę uczestnicy wyjechali z Jenina we wczesnych godzinach porannych, by już o godz. 13 odbyć spacer z przewodnikiem w obrębie Starego Miasta w Toruniu. Każdy z uczestników otrzymał książeczkę edukacyjną z zadaniami, które wypełnił w trakcie zwiedzania i poznawania zabytków: Stare Miasto z Ratuszem Staromiejskim, pomnikiem Mikołaja Kopernika i Dwór Artusa, Kościół Mariacki, Kościół św. Janów z zegarem astronomicznym, Zamek Krzyżacki, czy też Krzywa Wieża. Następnie uczniowie zwiedzali Bunkier Wisła - schron przeciwlotniczy z 1943 r., w którym uczniowie doświadczyli symulacji nalotu bombowego. O godz. 17 odbyła się wizyta w Domu Legend Toruńskich, gdzie miał miejsce interaktywny pokaz legend, w którym uczniowie i opiekunowie wcielali się w role występujących w nich postaci. Po kolacji spacerkiem udano się Bulwarem Filadelfijskim do hotelu i nadszedł czas upragnionego odpoczynku.
W czwartek uczniowie uczyli się przez zabawę na interaktywnych wystawach w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, następnie po przejeździe do Fortu IV – zwiedzano starą pruską twierdzę z pochodniami oraz bawiono się w podchody. O godz. 16 uczniowie wzięli udział w seansie astronomicznym „Mój kumpel Niko” w Planetarium, o godz. 17 w warsztatach piernikarskich w Muzeum Toruńskiego Piernika. Do hostelu powrócono w godzinach wieczornych, ponieważ opiekunom zależało na tym, by uczniowie mogli podziwiać urok oświetlonego Starego Miasta.
Dnia trzeciego o godz. 9:00 wyjechano do Bydgoszczy – o godz. 10:30 uczniowie byli z wizytą w Muzeum Mydła i Historii Brudu - zwiedzano muzeum oraz wzięto udział w warsztatach mydlanych, następnie odbyto spacer z przewodnikiem po Starym Rynku, gdzie zobaczono: 18 Południk, Wyspę Młyńską, Bydgoską Wenecję, Operę Nova, Stary Port ze słynną rzeźbą Przechodzący Przez Rzekę. Ostatnim punktem programu był rejs Tramwajem Wodnym. Po obiedzie udano się w drogę powrotną do Jenina.
Były to trzy dni pełne wspaniałej poody, cudownej atmosfery i wielu niespodzianek.
Serdecznie dziekuję p. Agnieszce Pokojskiej za chęć udziału w wycieczce w charakterze opiekuna oraz wszystkim mamom za pomoc w każdej sytuacji.
Ilona Dziaduk
11 maja 2018 r. nasza szkoła wzięła udział w lubuskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie to odbyło się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pt. "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA". W ten sposób chcieliśmy zachęcić dzieci do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu… I udało się. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione bajki, powieści, komiksy, a Ci którzy zapomnieli, wypożyczyli je z biblioteki szkolnej. Na przerwach korytarze zapełniły się czytelnikami, którzy zgłębiali przygody swoich ulubionych bohaterów oraz dzielili się przeżytymi wrażeniami ze swoimi kolegami. Niektórzy wspólnie oglądali książeczki i rozmawiali na temat ich treści. Najmłodsi uczniowie szczególnie oblegali kącik czytelniczy oraz ławeczki na dziedzińcu szkoły, natomiast starsi w spokoju zaczytywali się w literaturze siedząc i dopoczywając na górnym korytarzu. Liczny i chętny udział w akcji udowodnił, że nasze dzieci mają serce do czytania. Dziękuję wszystkim za przyłączenie się do tego wydarzenia. /A. Świętek/
7 maja br. wyróżniający się w nauce oraz zaangażowani w działalność społeczną na rzecz szkoły i gminy uczniowie z klas: piątej, szóstej i siódmej wzięli udział w wycieczce do Warszawy na zaproszenie posła na Sejm Tomasza Kucharskiego.
Chociaż trzeba było wstać bardzo wcześnie rano, nikt nie narzekał, bo czekało na nas wiele atrakcji. Oprócz zwiedzania Sali Plenarnej oraz innych pomieszczeń Sejmu pod opieką pracownika Kancelarii Sejmu, mogliśmy się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy o polskim parlamentaryzmie. Dużą atrakcją dla uczestników wycieczki było zjedzenie obiadu oraz czekoladowego ciasta w sejmowej restauracji.
Następnie poszliśmy na spacer do Łazienek Królewskich, po którym autokarem udaliśmy się na Starówkę, aby przejść się wąskimi uliczkami w kierunku warszawskiej syrenki, kupić pamiątki, zjeść pyszne lody i na chwilę odpocząć pod Kolumną Zygmunta III Wazy. Później Krakowskim Przedmieściem przespacerować obok Pałacu Prezydenckiego, pomnika Adama Mickiewicza, pomnika Bolesława Prusa, pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie byliśmy świadkami zmiany warty. Na krótko usiedliśmy na ławkach w Ogrodzie Saskim, żeby podziwiać XIX - wieczną fontannę w kształcie wielkiej patery.
Niestety trzeba było już wracać do autokaru, którym szczęśliwie dojechaliśmy po godzinie pierwszej w nocy do Jenina.
W imieniu uczniów i swoim dziękujemy przede wszystkim Panu Tomaszowi Kucharskiemu oraz Panu Tomaszowi Zielińskiemu za umożliwienie nam wyjazdu do Warszawy, rodzicom za zaufanie a dzieciom za zdyscyplinowanie oraz poczucie humoru.
Beata Zielińska, Mirosława Jach
Gminne obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Racławiu
3 maja br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeninie z klas piątej, szóstej i siódmej wraz z dziećmi z Przedszkola w Jeninie przygotowali przedstawienie pt. „Dla Biało – Czerwonej”. Oprócz przypomnienia wydarzeń historycznych, które miały miejsce przed uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i wpłynęły na to, że Rzeczpospolita była krajem niesuwerennym i poddanym obcym wpływom, a także wydarzeń po 3 maja 1791 roku, których konsekwencją była całkowita utrata przez Polskę niepodległości na 123 lata aż do jej odzyskania, uczniowie zatańczyli poloneza, przedszkolaki trojaka a Weronika Lewandowska zaśpiewała wiersz Adama Asnyka „Miejcie nadzieję”, do którego muzykę skomponował Zbigniew Preisner. Do wspólnej recytacji utworu Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały” oprócz uczestników przedstawienia włączyły się dzieci oglądające inscenizację, które wraz z rodzicami licznie przybyły do Racławia.
Dziękujemy uczniom za udział w przygotowaniu przedstawienia, za cierpliwość podczas prób, za ich obecność w dniu wolnym od zajęć, za godne reprezentowanie naszej szkoły a ich rodzicom za zaangażowanie i wsparcie.
Pani Dyrektor Przedszkola w Jeninie Ewie Drozd oraz opiekunkom dzieci, a przede wszystkim przedszkolakom dziękujemy za współpracę.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeninie Sławomir Sitasz, nauczyciele: Mirosława Jach, Marta Bukowska, Przemysław Mielcarek, Paweł Wierzbicki
30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 227. rocznicy uchwalenia przez polskich patriotów pierwszej w Europie, drugiej na świecie konstytucji, której fragmenty ustaw odczytano w trakcie apelu.
Uczniowie z klas piątej, szóstej i siódmej przygotowali przedstawienie, podczas którego zatańczyli poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara.
W tym roku apel uświetnił występ dzieci z Przedszkola w Jeninie, które zatańczyły trojaka i z uczniami naszej szkoły wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy „Kto ty jesteś? Polak mały” oraz odśpiewały hymn narodowy.
Dziękujemy za udział w przedstawieniu wszystkim aktorom, szczególnie tym najmłodszym a opiekunkom dzieci z przedszkola za współpracę.
Mirosława Jach, Marta Bukowska, Przemysław Mielcarek, Paweł Wierzbicki
Dnia 20.04.2018 r w Witnicy odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej o Pluszowego Misia i Powiatowe Eliminacje do finału piosenki Proarte.
W konkursie brali udział:
kategoria I - Michał Szarafan
kategoria II - Weronika Prończuk, Weronika Lewandowska
kategoria III - Wiktor Sinkowski
Komisja przyznała: II miejsce dla Weroniki Lewandowskiej, III miejsce dla Weroniki Prończuk. W tym roku nie udało się zdobyć nominacji do finałów.
Natomiast Wiktor Sinkowski otrzymał nominacje do Wojewódzkich finałów proarte . W tym roku odbęda sie one w Przytocznej. Wszystkim gratuluję. /A.Sobczyńska/
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Lipiec 2020
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Styczeń 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Lipiec 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Listopad 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Sierpień 2018
- Lipiec 2018
- Czerwiec 2018
- Maj 2018
- Kwiecień 2018
- Marzec 2018
- Luty 2018
- Styczeń 2018
- Grudzień 2017
- Listopad 2017
- Październik 2017
- Wrzesień 2017
- Sierpień 2017
- Czerwiec 2017
- Maj 2017
- Kwiecień 2017
- Marzec 2017
- Luty 2017
- Styczeń 2017
- Grudzień 2016
- Listopad 2016
- Październik 2016
- Wrzesień 2016
- Lipiec 2016
- Czerwiec 2016
- Maj 2016
- Kwiecień 2016
- Marzec 2016
- Luty 2016
- Styczeń 2016
- Grudzień 2015
- Listopad 2015
- Październik 2015
- Wrzesień 2015
- Sierpień 2015
- Czerwiec 2015
- Maj 2015
- Kwiecień 2015
- Marzec 2015
- Luty 2015
- Styczeń 2015
- Grudzień 2014
- Listopad 2014
- Październik 2014
- Wrzesień 2014
- Lipiec 2014
- Czerwiec 2014
- Maj 2014
- Kwiecień 2014
- Marzec 2014
- Luty 2014
- Styczeń 2014
- Grudzień 2013
- Listopad 2013
- Październik 2013
- Wrzesień 2013
- Wszystkie