• Dzień Pluszowego Misia 2022!
            • Dzień Pluszowego Misia 2022!

            • 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasza szkoła już po raz drugi przyłączyła się do akcji organizowanej przez Fundację Mam Marzenie, której celem była zbiórka pluszaków, gier, puzzli i materiałów plastycznych dla chorych dzieci.

              Szkolne Koło Wolontariatu wszystkie zebrane zabawki dostarczyło do gorzowskiego oddziału fundacji, a dzisiaj wolontariusze przekażą je dzieciom przebywającym w szpitalach.

              Z całego serca dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji. To dzięki Wam na twarzach dzieci pojawi się uśmiech, a w sercach - radość.

              Dziękujemy!

               

          • Grupa uczniów w kostiumach
            • Andrzejkowy bal przebierańców

            • 23 listopada uczniowie z klasy czwartej oraz piątej wzięli udział w Andrzejkowym balu przebierańców zorganizowanym przez wychowawczynie: p. Mirosławę Jach oraz p. Annę Moledę.

              Podczas zabawy nie zabrakło wróżb andrzejkowych: lania wosku oraz wróżb z butami. Ten punkt programu wzbudził wśród uczestników wiele śmiechu oraz mnóstwo pozytywnych emocji.

              Każdy przyszedł na bal w niecodziennym stroju – niektórzy byli naprawdę nie do rozpoznania!

              Nad muzyką czuwał DJ Karol, którego playlista porywała na parkiet większość uczestników zabawy.

              Mamy nadzieję, że w styczniu zatańczymy wspólnie kolejny raz

          • Dzień Zdrowego Śniadania
            • Dzień Zdrowego Śniadania

            • 8 listopada w Polsce po raz drugi obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania. Tradycyjnie jak co roku w listopadzie, przeprowadzona była w naszej szkole akcja ŚNIADANIE DAJE MOC. Dzieci z radością przygotowywały swoje śniadania. Wychowawcy wytłumaczyli uczniom, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa pierwszy posiłek w ciągu dnia. Propozycje dziecięcych śniadań były kolorowe, na słodko, na słono, a przede wszystkim na zdrowie!

              Galeria zdjęć

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
            • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

            • "Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli".

              Albert Schweitzer 

              21 listopada celebrowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji większość z nas ubrała się w żółte barwy, które symbolizują radość i optymizm. Podczas przerw chętni uczniowie robili zdjęcie w „życzliwej fotobudce” oraz wpisywali na karteczkach miłe słowa dla kolegów i koleżanek, a następnie zawieszali je na drzewku życzliwości. Popularnością cieszyły się także przygotowane plakaty z tytułem „Oderwij i podaruj!”. Każdy mógł oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie. Ten dzień w naszej szkole minął w serdecznej atmosferze. Pamiętajmy o byciu życzliwym na co dzień. Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje.

              Galeria zdjęć

          • Uczniowie w klasie
            • Kolejne zajęcia Małej Akademii Jazzu

            • 17 listopada 2022 r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach Małej Akademii Jazzu. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły znanego gorzowskiego saksofonistę, kompozytora i improwizatora Marka Konarskiego.

              Marek Konarski jest absolwentem Syddansk Musik Konserwatorium w Danii oraz Sibelius Academy of Music w Finlandii, a także wychowankiem Małej Akademii Jazzu prowadzonej przez Bogusława Dziekańskiego i gorzowski Jazz Club "Pod Filarami". W swoim dorobku ma współpracę i nagrania z najlepszymi światowymi muzykami, takimi jak: Tim Hagans, Jerry Bergonzi czy Anders Mogensen.

              Wiedza zdobyta przez Marka Konarskiego na europejskich uczelniach, przywiązanie do polskiej kultury oraz podróże zaowocowały unikatowym projektem, który stanowi niezwykłe połączenie jazzu, muzyki klasycznej i polskiej muzyki folkowej. Oprócz autorskich kompozycji lidera na płycie Konarski & Folks znalazły się dwie zupełnie nowe wersje znanych polskich pieśni tj. "O mój rozmarynie" i "Czerwone jabłuszko".

          • Narodowe Święto Niepodległości - Koncert Pieśni Patriotycznych
            • Narodowe Święto Niepodległości - Koncert Pieśni Patriotycznych

            • Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa po 123 latach zaborów. Dzień ten przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

              W ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole Koncert Pieśni Patriotycznych, na który zawitali do nas przedszkolacy z zaprzyjaźnionego Gminnego Przedszkola Publicznego w Jeninie.

              Apel rozpoczął lirycznie Jakub Lech recytacją wiersza Bolesława Leśmiana „Dziewczyna”. Następnie każda klasa zaśpiewała wybraną przez siebie pieśń patriotyczną. Specjalnie z tej okazji zostały przygotowane „Śpiewniki Pieśni Patriotycznych”, aby wszyscy zgromadzeni mogli wziąć aktywny udział w dzisiejszym wydarzeniu. Kolejnym punktem programu był taniec ze wstążkami zaprezentowany przez uczennice najmłodszych klas. Obchody Święta

              Niepodległości w naszej szkole zakończyło wspólne odśpiewanie współczesnej pieśni patriotycznej „Niepodległa, niepokorna”. Tego dnia Rada Rodziców zasponsorowała wszystkim śpiewakom kosze jabłek, aby wynagrodzić im trud włożony w przygotowanie koncertu.

              Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          • Grupa uczniów w Gnieznie
            • Wycieczka do Gniezna i Biskupina

            • W piątek, 21 października 2022 roku, uczniowie klas 6, 7 oraz 8A i 8B pojechali na wycieczkę Szlakiem Piastowskim, a mianowicie zwiedzili Gniezno i Biskupin.

              Swoją podróż śladami pierwszych Piastów rozpoczęliśmy od Gniezna, gdzie zawitaliśmy do Muzeum Początków Państwa Polskiego. To właśnie tutaj, w legendarnej „pierwszej stolicy”, przybliżono nam historię początków państwa polskiego oraz wczesnego średniowiecza. Była to lekcja pełna ciekawostek, podanych z dużą dawką poczucia humoru.

              Następnie wyruszyliśmy do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, każda wraz z przewodnikiem zwiedzała rezerwat archeologiczny. W trakcie spotykaliśmy edukatorów i odtwórców dawnego rękodzieła. Mieliśmy możliwość zapoznania się z zawodami, które już współcześnie nie istnieją. Podczas dwóch godzin wędrówki zobaczyliśmy rekonstrukcje: obozowiska łowców i zbieraczy, osady pierwszych rolników, osady obronnej na półwyspie, wioski piastowskiej oraz Chaty Pałuckiej. Na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach muzealnych, podczas których mogliśmy poznać technikę lepienia naczyń z gliny.

              Ostatnim punktem wycieczki było ponownie Gniezno. Tym razem zobaczyliśmy najcenniejszy zabytek tego miasta, położony na historycznym Wzgórzu Lecha, a mianowicie Katedrę Gnieźnieńską.

              Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

              Galeria zjęć

          • Mała Akademia Jazzu
            • Mała Akademia Jazzu

            • W czwartek, 20 października br. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Małej Akademii Jazzu. Spotkanie z uczniami kl. 7 rozpoczął szef Jazz Club Pod Filarami pan Bogusław Dziekański, który zaproponował uczestnikom zajęcia z panem Leszkiem Dranickim – polskim wokalistą i gitarzystą wykonującym muzykę z pogranicza jazzu i bluesa. Na spotkaniu uczniowie poznali korzenie wiejskiego i miejskiego bluesa i jego wpływu na współczesną muzykę oraz mieli szansę usłyszeć jak niesamowitym instrumentem jest ludzki głos.

          • Grupa uczniów w sali gimnastycznej szkoły
            • Dzień Edukacji Narodowej

            • W Dniu Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski postanowił złożyć życzenia wszystkim pracownikom szkoły w Jeninie koncertowo. Zaangażowało się w ten projekt wielu uczniów. Usłyszeliśmy utwór „Dla Elizy” L. Beethovena zagrany na keyboardzie przez Darynę Boiko, muzykę graną na gitarze klasycznej przez Adama Szafrańca, utwór heavymetalowyego zespołu Metallica w wykonaniu Igora Klepczyńskiego na gitarze elektrycznej. Marta Kunicka zaprezentowała narysowany przez siebie portret Pana Dyrektora. Odbył się także pokaz technik samoobrony przygotowany przez rodzeństwo Karinę i Lubomira Gradów. Przed widzami wystąpił Arsenii Tychkovskyi – mistrz szkoły w układaniu kostki Rubika na czas – ze swoją asystentką Poliną. Uczniowie klas 4-8 zatańczyli belgijkę.

              Nie zabrakło kwiatów oraz życzeń od rodziców uczniów, które złożyła Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Karolina Rosochadzka.

              Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w koncercie życzeń i tym, którzy zechcieli go wysłuchać.

              Samorząd Szkolny