• Wieczór filmowy klasa III
            • Wieczór filmowy klasa III

            • W czwartek 8 lutego 2024r. klasa trzecia zorganizowała sobie wieczór filmowy.

              Filmowa impreza trwała od godziny 17.00 do 21.30. Dzieci miały możliwość powrotu do przeszłości, czyli jak filmowe wieczory spędzali ich rodzice i dziadkowie. Obejrzały slajdy "Dziewczynki z zapałkami" wyświetlone przez jednego z rodziców. Później obejrzały dwie części "Dzieci z Bullerbyn". W przerwach zajadały popcorn przygotowany przez mamy i pyyyszne gofry z bitą śmietaną.

              Było wesoło i smacznie.

          • Szkolny Przegląd Talentów „Mam Talent”
            • Szkolny Przegląd Talentów „Mam Talent”

            • 9 lutego wystąpili przed nami i zaprezentowali się jako utalentowani, chociaż jeszcze nieodkryci przez świat mediów, plastycy, wokaliści, tancerze, sportowcy, akrobaci…

              Prace plastyczne zaprezentowali: Anna Krulikowska, Hanna Stala, Maria Tyliszczak, Wojciech Popławski (kl.1), Julia Makoś (kl.2), Magdalena Wiecha (kl.3), Zuzanna Olesiak (kl.4), Nadia Horbacz (kl.5), Maksymilian Krzemiński (kl.6), Jagoda Arcab, Julia Borkowska, Oliwia Borkowska, Zofia Kozłowska (kl.7). Własnoręcznie wykonanymi rzeźbami pochwalił się Bartosz Kołodziejczyk (kl.6).

              Talentem wokalnym podzieliły się z nami uczennice: Julia Koralska z kl. 1 oraz Nadia Horbacz, Lena Popławska, Zuzanna Pielech, Urszula Tołkaczewska z kl. 5. Podziwialiśmy talent taneczny: uczennicy kl. 1 Neli Pasek, uczennicy kl.3 Mai Brylak, uczennicy kl.6 Leny Adamcewicz, duetu z kl.3 Oliwii Łukasik i Antoniny Kwiatkowskiej, rodzeństwa Mai Brylak (kl.3) i Adama Brylaka (kl.2), duetu z kl.6 Leny Adamcewicz i Magdaleny Trzciny oraz tercetu z kl.7 Leona Adamcewicza, Eryka Gawrycha i Jakuba Lecha.

              Trudnymi do wykonania układami gimnastycznymi zaskoczyły nas uczennice: Lena Popławska (kl.5), Daria Motuz, Anzhelika Dovzhenko, Klaudia Tyszer. Przed widzami wystąpił Wojciech Malec z kl. 1 – mistrz szkoły w układaniu kostki Rubika. Mecz szachowy na naszych oczach rozegrali Witold Leniec (kl.3) i Nikodem Tarnowski.

              Duże wrażenie zrobił na nas pokaz rozwijania i zwijania węża strażackiego Wiktora Górala (kl.5), który trenuje pod okiem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogdańcu.

              4. (Wielka Uczta) i 6. (Tajemniczy Elf) rozdział powstającej powieści fantasy Maksymiliana Krzemińskiego z klasy 6 przeczytał Piotr Opłatkowski. Obejrzeliśmy też dwie prezentacje – Tomasza Pawlaka (kl.1), który na filmie udowodnił nam, że potrafi jeździć gokartem, a także Zuzanny Pielech (kl.5) o lekkoatletyce. Jej prezentacja stała się wstępem do bardzo osobistego wyznania o roli lekkoatletyki w życiu tej bardzo dobrze zapowiadającej się zawodniczki.

              Nagrody dla uczestników Przeglądu Talentów ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jeninie, za co bardzo dziękujemy, a uczestnikom przeglądu wręczała je Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Karolina Rosochadzka.

              Spotkanie prowadzili Alicja Kołodziejak i Adam Bartelak z kl.5. Koncert życzeń walentynkowych prowadziły Kaja Grabianowska i Oliwia Mierzejewska z kl.8. Nad oprawą muzyczną i obsługą sprzętu czuwali Pan Paweł Wierzbicki i Jakub Pielecha.

              Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Szkolnym Przeglądzie Talentów oraz publiczności. Zapraszamy za rok, wierząc, że jeszcze więcej osób zaprezentuje swoje talenty.

              Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

              Szkolny Przegląd Talentów „Mam Talent”

              /Samorząd Szkolny SP w Jeninie/

          • Podsumowanie akcji „Wyślij pączka do Afryki
            • Podsumowanie akcji „Wyślij pączka do Afryki

            • 8 lutego 2024r. zakończyliśmy siódmą edycję akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Jak zawsze, okazaliście wielkie serce! W sumie rozprowadziliśmy prawie pół tysiąca pączków, a kwota jaką udało nam się zebrać podczas kiermaszu wynosi 1342 zł. Nasza darowizna zostanie przekazana na ratowanie zdrowia dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej i Republice Czadu.

              Dziękujemy wszystkim za duże zainteresowanie naszą akcją, szczególnie rodzicom i uczniom, którzy włączyli się w organizację słodkiego kiermaszu oraz wolontariuszom i wolontariuszkom za pomoc w kwestowaniu przy stoisku.

              Opiekunowie SKW

          • „Akademia Pana Kleksa” - wycieczka do kina
            • „Akademia Pana Kleksa” - wycieczka do kina

            • 6 lutego 2024r. uczniowie z klas: 2, 5 i 6 wraz z wychowawcami oraz p. K. Bartelak wybrali się do gorzowskiego kina Helios na „Akademię Pana Kleksa”. Ta ekranizacja pokazała nam niesamowite przygody Ady Niezgódki, która znalazła się w tytułowej Akademii, zgłębiając tajniki świata bajek, magii i niczym nieskrępowanej fantazji pod opieką nieprzeciętnego nauczyciela, Ambrożego Kleksa. Obejrzana przez nas adaptacja szkolnej baśni bardzo nam się podobała i pozytywnie podziałała na nasze emocje, a kończąca film zapowiedź kolejnej części przygód Pana Kleksa, rozbudziła w nas chęci, aby ponownie znaleźć się w zupełnie innej bajce. Po zakończonym seansie udaliśmy się do restauracji McDonald, aby podczas posiłku na spokojnie porozmawiać o obejrzanym filmie, wymienić się wrażeniami, myślami i spostrzeżeniami.

              /Aneta Bandur/Mirosława Jach/Anna Moleda/

              Wycieczka do kina na „Akademię Pana Kleksa”

          • Zajęcia kulinarne kl. I - III
            • Zajęcia kulinarne kl. I - III

            • 1 lutego 2024r. chętni uczniowie klas I - III, po raz drugi mieli okazję brać udział w zajęciach kulinarnych. Tą "smaczną" okazją był Tłusty Czwartek. Z ogromnym zaangażowaniem wszyscy uczestnicy ochoczo zabrali się do pracy. Dzieci podzielone na zespoły robiły faworki i pączki. Smażeniem zajmowały się osoby dorosłe. Było wesoło i bardzo, bardzo smacznie. Wielkie podziękowania od naszych uczestników i opiekunek dla Pani Wandy Pielechy - sołtyski Łupowa. Pani Wanda, po raz kolejny wspomaga nas swoim zaangażowaniem, umiejętnościami cukierniczymi i najlepszymi przepisami.

              Zajęcia kulinarne kl. I - III

          • Wycieczka kl. III do"Korsakówki" w Kłodawie
            • Wycieczka kl. III do"Korsakówki" w Kłodawie

            • 1 lutego 2024r. klasa trzecia wybrała się na kolejną z cyklu wycieczek. Ten wyjazd pozwolił nam bliżej poznać sylwetkę patrona naszej szkoły - Włodzimierza Korsaka. Odwiedziliśmy "Korsakówkę" w Kłodawie. Dzieci obejrzały film o życiu i pasji naszego patrona. "Dotknęły" historii podziwiając pracę plastyczne, dokumenty i rodzinne zdjęcia rodziny Korsaków. W książce, którą dostały sprawdziły swoją przyrodniczą wiedzę. Następnie obserwowały ptaki przez lornetki, szukały drogi w labiryncie i brały udział w grze zespołowej. Na koniec pierwszego etapu wycieczki ognisko i pieczone kiełbaski. Kolejnym etapem był kościół w Wojcieszycach. Krótka informacja od Pani Hani Rudzińskiej - naszej przewodniczki na temat historii kościółka. Ostatnim etapem wyjazdu było Muzeum Woldenberczyków w Dobiegniewie. Zwiedziliśmy bardzo ciekawą wystawę z przewodnikiem. Wykonaliśmy zadania w grupach i wysłuchaliśmy wielu anegdot i niesamowitych opowieści o bohaterach obozu.

              Wycieczka kl. III do"Korsakówki" w Kłodawie

          • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
            • Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

            • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Korsaka w Jeninie ogłasza nabór do klasy I szkoły podstawowej oraz do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej.

          • Bal karnawałowy klasy I-III
            • Bal karnawałowy klasy I-III

            • W miniony piatek 26 stycznia 2024r. uczniowie klas I-III bawili się na balu karnawałowym. Wszyscy chętnie brali udział w zorganizowanych konkursach. W klasie pierwszej przygotowano ramkę do zdjęć. Chętnych nie brakowało. Mamy przygotowały stoisko z tatuażami, które cieszyło się wielką popularnością. Dzieci świetnie się bawiły w takt muzyki, a w międzyczasie korzystały z poczęstunku przygotowanego w klasach. Wszyscy wyszli zmęczeni ale zadowoleni.

          • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek
            • Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

            • W piątek, 19 stycznia 2024 r., pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc", który odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bogdańcu.

              W rywalizacji wzięły udział dzieci ze wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli z terenu gminy. Witek Leniec z kl. 3, Ala Jankowska z kl. 5 i Zosia Kozłowska z kl. 7 wyśpiewali sobie II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów!

              Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

          • Karnawałowe maski na zajęciach plastycznych
            • Karnawałowe maski na zajęciach plastycznych

            • Karnawał w pełni. Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, bal karnawałowy odbędzie się 26 stycznia. Wczoraj odbyły się zajęcia plastyczne, które zorganizowały panie Beata i Roksana. Podczas zajęć, chętne dzieci wykonywały karnawałowe maski. Największym powodzeniem cieszyła się maska jednorożca i kotka. Frekwencja dopisała, humory i kreatywność uczestników również. Świadczą o tym poniższe zdjęcia.

              Karnawałowe maski na zajęciach plastycznych

          • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
            • Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

            • 14 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Do konkursu zgłosiło się osiemnastu uczestników z klas 0 - 8. Po burzliwych naradach Jury postanowiło przyznać tytuł laureata: Julii Knioch i Zofii Kozłowskiej z kl. 7, Julii Drażdżyńskiej, Alicji Jankowskiej i Lenie Popławskiej z klasy 5 oraz Witoldowi Leńcowi z klasy 3. Dziękujemy wszystkim wokalistom za udział w konkursie.

          • Kolejne spotkanie z Małą Akademią Jazzu
            • Kolejne spotkanie z Małą Akademią Jazzu

            • Pan Jazz - Bogusław Dziekański – w ramach zajęć Małej Akademii Jazzu zaprosił do naszej szkoły gitarzystę Piotra Lemańskiego, związanego z profesjonalną sceną jazzową

              Od początku lat 80-tych, który oprócz prowadzenia własnych zespołów ma na swoim koncie współpracę z większością muzyków stanowiących czołówkę polskiej sceny jazzowej.

              Muzyk szybko nawiązał kontakt z uczniami, najprawdopodobniej dlatego, że z powodzeniem łączy działalność artystyczną i pedagogiczną – jest cenionym wykładowcą na wszelkiego rodzaju warsztatach muzycznych, na których to prowadzi zajęcia od ponad 20 lat.

              Podczas zajęć Piotr Lemański zaprezentował możliwości warsztatowe i brzmieniowe współczesnej gitary jazzowej zarówno w grze solowej jak i w akompaniamencie, grając znane kolędy. Do wspólnego koncertowania zaprosił również uczniów klasy 5.

              Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z wykładowcami Małej Akademii Jazzu.

          • Kiermasz Mikołajkowy i Jasełka
            • Kiermasz Mikołajkowy i Jasełka

            • 6 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Jeninie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Odbył się III Kiermasz Mikołajkowy oraz Jasełka.

              Trzydziestu młodych aktorów zaprezentowało swój występ przed zgromadzoną publicznością. Jasełka były nietypowe, bo bajkowe i oprócz tradycyjnie: aniołów, pasterzy i Trzech Mędrców do stajenki przybyła również Smerfetka, Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Calineczka, Pszczółka Maja, Królowa Śniegu i sam Pinokio!

              Skoro jasełka bajkowe, to nie mogło zabraknąć bajkowych wróżek, które zapowiadały kolejnych gości. W trakcie jasełek wystąpił również zespół taneczny ze swoim energicznym tańcem do Jingle Bells. Trzeba przyznać, że pomimo tremy i stresu przed wyjściem na scenę, występ naszych uczniów okazał się sukcesem. Nie byłoby to możliwe bez dużego zaangażowania młodych aktorów. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

              Dziękujemy również Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów oraz Wszystkim gościom tak licznie przybyłym na kiermasz.

              Kiermasz Mikołajkowy oraz Jasełka

          • Odwiedziny Świętego Mikołaja
            • Odwiedziny Świętego Mikołaja

            • Dzisiaj do naszej szkoły przybył Mikołaj. Większość uczniów na spotkanie ze swoim ulubionym świętym ubrała mikołajkowe czapki, świąteczne sweterki, czerwone i białe ubrania. Niektóre dzieci nauczyły się wierszyka lub piosenki, aby jak najlepiej zaprezentować się przed Mikołajem i zasłużyć na prezent. Dziękujemy przede wszystkim Mikołajowi za przybycie, jego asystentkom za wspólne zabawy, Radzie Rodziców za ufundowanie czekolad a Samorządowi Uczniowskiemu za zakupienie cukierków i drobnych upominków.

              Odwiedziny Świętego Mikołaja

          • Edukacja w obszarze bezpieczeństwa
            • Edukacja w obszarze bezpieczeństwa

            • 4 grudnia uczniowie klas 4 - 8 wzięli udział w spotkaniu z policjantkami i pracownicami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Tematem spotkania była edukacja w obszarze bezpieczeństwa, zagrożeń i profilaktyki w zakresie działania napojów energetycznych i e-papierosów. Panie w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedziały o zagrożeniach wynikających z palenia e-papierosów, spożywania napojów energetycznych.

              Masz wiedzę, masz wybór!

          • Światowy Dzień Życzliwości
            • Światowy Dzień Życzliwości

            • Światowy Dzień Życzliwości celebrowany jest na całym świecie 21 listopada, czyli dzisiaj. Głównym celem tego Dnia jest zachęcanie do czynienia dobrych uczynków oraz promowanie życzliwości jako najlepszej formy kontaktu międzyludzkiego.

              Życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, o czym przekonali się uczniowie naszej szkoły. Od rana obdarowywali miłym gestem innych ludzi. Na tablicy zapisywali przyjazne, życzliwe słowa o sobie i innych. Uśmiechnięte twarze rozjaśniły dzisiaj całą szkołę.

              Najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności - uczniowie oddziału przedszkolnego rozdawali na ulicy przechodniom odznaki życzliwości. W pobliskiej "Mrówce" za okazaną serdeczność otrzymali drobny upominek - trąbki.

              Pamiętajmy, że według powszechnego powiedzenia otrzymujemy w zamian to, co sami daliśmy. Jak stwierdziła Matka Teresa z Kalkuty: "Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie".

          • Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!
            • Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!

            • „Jest takie miejsce na mapie świata- Polska! To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

              11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia Polska odzyskała niepodległość. Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa po 123 latach zaborów (1795-1918). Dzień ten przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

          • Klasy 7 i 8 w Teatrze
            • Klasy 7 i 8 w Teatrze

            • Rok 2023 jest Rokiem Aleksandra Fredry i dlatego Teatr Osterwy postanowił wystawić najsłynniejszą w polskiej literaturze komedię, a mianowicie „Zemstę” w reżyserii Andrzeja Ozgi.

              20 października mieliśmy okazję oglądać na scenie tę dowcipną, kryształowo przejrzystą intrygę, a w niej galerię postaci ulepionych z odwiecznych ludzkich słabości. Aktorzy stworzyli na deskach teatru swoiste ”zwierciadło”, w którym mógł przejrzeć się każdy z nas. Fredrowskie prześmiewcze dialogi podawane w zawrotnym tempie ośmiozgłoskowego wiersza to nie lada wyzwanie dla współczesnego widza.

              Po spektaklu zwiedziliśmy kulisy teatru. Za kurtyną, poza światłem reflektorów, kryło się całe spektrum emocji i nieustannej pracy. Ta fascynująca rzeczywistość teatru odsłoniła przed nami zarówno jego tajemnice, jak i wyzwania, o których nie mieliśmy pojęcia. Dziękujemy pracownikom teatru za możliwość poznania tychże sekretów.

              Galeria zdjęć